Praca dla kelnerów Niemcy

Podjęcie pracy w branży gastronomicznej na stanowisku kelnera bądź kelnerki jest świetnym sposobem na wsparcie domowego budżetu, zwłaszcza, kiedy naszym pracodawcą będzie firma z zagranicy. Praca w Niemczech dla wielu Polaków w trudnej sytuacji materialnej jest jedyną szansą na odbicie się od dna. Kelnerzy zatrudnieni w Niemczech, mogą liczyć na przyzwoite wynagrodzenie, atrakcyjne warunki pracy, a także wysokie zarobki.

 

Praca w Niemczech, praca dla kelnerów – oferta rynku pracy

Praca za granicą, w szczególności w Niemczech opłaca się nie tylko ze względu na kwestie finansowe, ale także i osobiste. Wśród setek dostępnych ofert pracy dużą część stanowią ogłoszenia z branży gastronomicznej i nie mamy tutaj na myśli kucharzy, a kelnerów. W przypadku branży gastronomicznej warunkiem koniecznym jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych, zdobyte kilkuletnie doświadczenie jest kolejnym atutem. Praca na stanowisku kelnera wiąże się z pracą z innymi ludźmi, w związku z czym potencjalni kandydaci na to stanowisko powinni wykazać się znajomością języka obcego (niemieckiego lub angielskiego) w stopniu komunikatywnym. Pracownicy z dłuższym stażem pracy mają dużą szansę na otrzymanie posady na wyższym stanowisku.

Jak prezentują się miesięczne zarobki w przypadku osób zatrudnionych na stanowisku kelnera? Z racji tego, że w Niemczech nie ma jednej stawki minimalnej dla wszystkich sektorów gospodarki rynkowej, to wysokość pensji będzie różna. Nie mniej jednak średnia pensja kelnera w większości przypadków 7-9 euro za godzinę pracy – tutaj należy pamiętać także o atrakcyjnych napiwkach. Dodatkowym atutem jest fakt otrzymywania pensji w obcej walucie, dzięki temu pieniądze, które odłożyliśmy przebywając w Niemczech po powrocie do kraju ponad czterokrotnie zwiększą swoją wartość.

Zgodnie z ostatnimi danymi statystycznymi z ofert pracy na stanowisku kelnera-kelnerki najczęściej korzystają osoby młode, w ramach pracy na wakacje – sezonowej (tymczasowej). W tym przypadku wyjazd będzie przyniesie korzyści na wielu płaszczyznach, bowiem oprócz atrakcyjnych zarobków młodzi kelnerzy podszkolą swoje umiejętności oraz znajomość języka obcego, a w wolnych chwilach będą mogli zapoznawać się z lokalną kulturą i historią jednego z niemieckich miast. Kilkutygodniowy wyjazd będzie inspirującą podróżą i ciekawym doświadczeniem, dzięki któremu po powrocie zrealizować oni będą mogli plany o zakupie nowego samochodu lub opłaceniu czesnego.

Bezpieczna praca dla kelnerów w Niemczech z Gastamo JOB SERVICE

Przymierzając się do podjęcia pracy w Niemczech, dużą uwagę należy skupić na kwestiach związanych z organizacją wyjazdu. Aktualnie zdecydowana większość niemieckich firm oferuje imigrantom zarobkowym atrakcyjne wynagrodzenie oraz warunki zatrudnienia. Jednym z podstawowych obowiązków zagranicznego pracodawcy jest zapewnienie kelnerowi z Polski zakwaterowania, a niekiedy także i wyżywienia. Przeszukując internet celem znalezienia idealnej oferty pracy na stanowisku kelnera, warto jest wybierać tylko te ogłoszenia, które prezentują się wiarygodnie. W przypadku wystąpienia trudności lub wydłużającego się okresu bezrobocia najkorzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego pośrednika Gastamo JOB SERVICE.

Jak wygląda współpraca z Gastamo JOB SERVICE?

Gastamo JOB SERVICE jest profesjonalną agencją pośrednictwa pracy, specjalizującą się w pozyskiwaniu nowych pracowników na stanowisko kelnera-kelnerki, dla niemieckich firm branży gastronomicznej. Osoby zainteresowane w Niemczech, na wspomnianym wyżej stanowisku, chętne do podjęcia współpracy z naszą agencją, jedyne co muszą zrobić to przesłać nam swój życiorys zawodowy (CV). Na podstawie informacji w nim zawartych specjaliści Gastamo JOB SERVICE, przystępują do poszukiwania ofert pracy pod kątem indywidualnych kwalifikacji. Kolejnym etapem działań agencji jest kwestia dopilnowania prawidłowości przebiegu formalności związanych z nawiązaniem umowy o pracę z niemieckim pracodawcą oraz przygotowania pracownika do wyjazdu poprzez zorganizowanie specjalistycznych szkoleń, których celem jest przystosowanie zatrudnionego kelnera do warunków panujących w nowym miejscu pracy.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej agencji pośrednictwa pracy za granicą?

Podejmując decyzję o zdobyciu zatrudnienia poprzez agencję pośrednictwa pracy Gastamo JOB SERVICE przyszli kelnerzy mogą być pewni, że przedstawiona przez nas oferta pracy będzie odpowiednia do ich wykształcenia oraz doświadczenia. Działania Gastamo JOB SERVICE skupiają się na szybkim i skutecznym pozyskaniu miejsca pracy dla osoby aktualnie bezrobotnej poszukującej pracy sezonowej za granicą. Agencja pośrednictwa pracy, czuwa również nad przebiegiem zawierania umowy o pracę oraz innych spraw formalnych. Co ułatwia i zarazem przyspiesza osiągnięcie zamierzonych celów dotyczących wyjazdu za granicę w celach zarobkowych.

Praca dla kelnerów w Niemczech – najczęściej zadawane pytania

Praca za granicą - o czym pamiętać?

Chętni, którzy chcą zatrudnić się w Niemczech na stanowisku kelnera lub kelnerki, powinni wykazać się umiejętnością prawidłowego rozeznania lokalnego rynku pracy. Gastamo JOB SERVICE dopasuje ofertę pracy, która będzie w pełni zgodna z Twoimi kwalifikacjami zawodowymi oraz umiejętnościami, co z kolei pozytywnie przełoży się na współpracę z niemieckim pracodawcą. Ponad to agencja zajmie się dopełnieniem wszystkich obowiązków formalnych, zakwaterowaniem oraz dojazdem do nowego miejsca pracy.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy?

Jeżeli do tej pory za granicę wyjeżdżałeś jedynie w celach turystycznych, to proces poszukiwania pracy w branży gastronomicznej na stanowisko kelnera, koniecznie powinieneś powierzyć profesjonalistom. Podejmując decyzję o skorzystaniu z pośrednictwa agencji możesz być spokojny o swoją przyszłość, bowiem szybkość i profesjonalizm działania Gastamo JOB SERVICE znacznie skraca czas poszukiwania nowej atrakcyjnej oferty pracy w Niemczech.