Praca dla kucharzy w Austrii

Austriacki sektor gastronomiczny obfituje a atrakcyjne oferty pracy dla kucharzy. Podjęcie pracy za granicą jest korzystne zarówno ze względów finansowych, jak i osobistych, zwłaszcza dla młodych kucharzy, którzy są dopiero na początku swojej kariery zawodowej. Pracownicy zatrudnieni w miejscowych restauracjach i hotelach mogą liczyć na wysokie wynagrodzenie w połączeniu z atrakcyjnymi warunkami pracy. Jak prezentują się zarobki polskich kucharzy pracujących w austriackich firmach?

 

Austria – praca dla kucharzy, oferty rynku pracy

Austria zaraz po Niemczech i Wielkiej Brytanii jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków emigracji zarobkowej naszych rodaków. Dla wielu osób bezrobotnych oraz tych, których zarobki nie przekraczają minimalnej stawki płacy, wyjazd za granicę jest jedyną szansą na rozpoczęcie nowego, lepszego życia. Stopa bezrobocia w Austrii jest znacznie mniejsza niż w Polsce, dodatkowo ciężka praca osób zatrudnionych na stanowisku kucharza wynagradzana jest solidną pensją.

Wysokie zarobki i możliwość szybkiego uzyskania pracy na atrakcyjnych warunkach to dwa główne powody, dla których absolwenci polskich szkół gastronomicznych decydują się na wyjazd do Austrii. Jeżeli chodzi o wysokość wynagrodzenia to jest ona zależna od stopnia posiadanych kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, a także posiadania dodatkowych umiejętności, chociażby takich jak znajomość języka obcego w stopniu komunikatywnym. Średnia wysokość pensji kucharza waha się w granicach 1400-1600 euro, nieco mniej, bo ok. 1300 euro zarobią osoby pracujące na stanowisku pomocy kuchennej. Biorąc pod uwagę fakt, że przychody otrzymywane są w obcej walucie, a dokładniej w euro to w przeliczeniu na polskie złotówki suma otrzymywanego wynagrodzenia będzie ponad czterokrotnie wyższa.

Kucharze z Polski bez najmniejszego problemu starać mogą się o pracę na pełen etat. Osoby, które chcą spróbować swoich sił za granicą powinny wybierać pomiędzy ofertami pracy sezonowej (tymczasowej). W tym wypadku krótki, kilkutygodniowy wyjazd z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem, które być może w przyszłości zaowocuje podjęciem stałego zatrudnienia, w lepszej firmie. Polscy kucharze pracy poszukiwać mogą nie tylko w lokalnych restauracjach i barach, ale także i w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, stołówkach oraz innych lokalach gastronomicznych.

Bezpieczna praca w Austrii z Gastamo JOB SERVICE

Oferta rynku pracy w Austrii jest bogata i różnorodna, dzięki czemu osoby pracujące w zawodzie kucharza mają możliwość dostosowania nowych warunków pracy do indywidualnych potrzeb. Poszukiwanie pracy za granicą jest procesem czasochłonnym i niezwykle wymagającym, dodatkowo w przypadku podjęcia stałej pracy na pełen etat wiąże się on z dokonaniem niezbędnych formalności, co nie zawsze jest proste. W trakcie przeglądania ogłoszeń o pracę w Austrii dla kucharzy należy skupić się przede wszystkim na miejscu docelowym, do którego chcielibyśmy wyjechać oraz przyszłym miejscu pracy. Pamiętajmy, że w tym wypadku obowiązkiem pracodawcy zatrudniającego kucharzy z polski jest zapewnienie mu tymczasowego lokum, a niekiedy także i wyżywienia.

Podjęcie pracy w Austrii to nie tylko same pozytywy, jak się okazuje nierzadko osoby chętne i zdecydowane rezygnują już na etapie samego poszukiwania pracy. Jeżeli zależy nam na czasie i co więcej nie mamy większego doświadczenia w zakresie poszukiwania pracy w Austrii, to wówczas najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy.

Jak działamy?

Gastamo JOB SERVICE jest doświadczoną agencją pośrednictwa pracy za granicą, specjalizującą się w pozyskiwaniu pracowników dla zagranicznych firm, w tym także i austriackich restauracji, które chętnie zatrudniają polskich kucharzy. Gastamo JOB SERVICE skupia się na pozyskiwaniu pozyskanie atrakcyjnych ofert pracy odpowiadających indywidualnych warunkom danego Klienta, co gwarantuje dużą oszczędność czasu i wysiłku włożonego w poszukiwanie nowej pracy w sektorze gastronomicznym. Kolejny krok to etap zawierania umowy z nowym pracodawcą oraz przygotowania pracownika do wyjazdu. Podejmując pracę na stanowisku kucharza z Gastamo JOB SERVICE pracownicy nie muszą martwić się o sprawy formalne, zakwaterowanie, dojazd do miejsca pracy czy nawet brak znajomości języka obcego.

Dlaczego warto korzystać z usług naszej agencji pracy?

Gastamo JOB SERVICE działa szybko i skutecznie, decydując się na pomoc agencji pośrednictwa pracy za granicą, polscy kucharze, mogą być pewni, że przedstawiona przez nas oferta pracy będzie odpowiednia do ich kwalifikacji zawodowych oraz zdobytego doświadczenia i dodatkowych umiejętności. Nasza agencja czuwa także nad przebiegiem całego procesu zawierania umowy o pracę, co skutecznie zabezpiecza potencjalnych pracowników przez możliwymi nieuczciwymi pracodawcami, a tym samym zatrudnieniem „na czarno”.

Praca dla kucharzy w Austrii – najczęściej zadawane pytania

Praca za granicą - o czym pamiętać?

Osoby pracujące w zawodzie kucharza, które chcą znaleźć pracę w Austrii, powinni wykazać się umiejętnością prawidłowego rozeznania lokalnego rynku pracy. Gastamo JOB SERVICE dopasuje ofertę pracy, która będzie w pełni zgodna z Twoimi kwalifikacjami zawodowymi oraz umiejętnościami, co z kolei pozytywnie przełoży się na współpracę z austriackim pracodawcą. Ponad to agencja zajmie się dopełnieniem wszystkich obowiązków formalnych, zakwaterowaniem oraz dojazdem do nowego miejsca pracy.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy?

Jeżeli do tej pory za granicę wyjeżdżałeś jedynie w celach turystycznych, to proces poszukiwania pracy w branży gastronomicznej, koniecznie powinieneś powierzyć profesjonalistom. Podejmując decyzję o skorzystaniu z pośrednictwa agencji możesz być spokojny o swoją przyszłość, bowiem szybkość i profesjonalizm działania Gastamo JOB SERVICE znacznie skraca czas poszukiwania nowej atrakcyjnej oferty pracy dla kucharza w Austrii.