Praca dla kucharzy Niemcy

Wyjazd za granicę to szansa na znalezienie dobrze płatnej pracy. Kucharze zatrudnieni w polskich restauracjach i barach bardzo często narzekają na niskie pensje oraz kiepskie warunki pracy. Nieustannie już od kilkudziesięciu lat, to właśnie Niemcy są krajem najczęściej wybieranym przez polskich emigrantów zarobkowych. Dlaczego? Powodów, dla których warto jest postawić właśnie na ten kierunek jest całe mnóstwo, począwszy od łatwości znalezienia zatrudnienia, po atrakcyjne oferty pracy dla pracowników z za granicy.

 

Praca w Niemczech, praca dla kucharzy – oferta rynku pracy

Podjęcie pracy za granicą, a zwłaszcza w Niemczech niesie ze sobą wiele korzyści. Bezrobocie tutaj jest o połowę niższe niż w Polsce, a dzieje się tak za sprawą sprzyjających warunków lokalnego rynku pracy. Niemcy są krajem otwartym na przyjezdnych i nie chodzi tutaj tylko o turystów, ale także i imigrantów zarobkowych.
Sektor gastronomiczny obfituje w atrakcyjne oferty pracy, z których chętnie korzystają mężczyźni posiadający uprawnienia do wykonywania zawodu kucharza. Im lepsze wykształcenie i dłuższy staż pracy tym większe szanse na zyskanie zatrudnienia w jednej z najlepszych niemieckich firm, co z kolei będzie wiązało się z uzyskiwaniem wyższych zarobków.

Praca za granicą pozytywnie wpływa na naszą stabilność finansową oraz rozwój osobisty. Pracując w gastronomii nietrudno o awans, młodzi kucharze, którzy nieustannie się rozwijają bardzo szybko stają się profesjonalnymi szefami kuchni. Ile zarabiają kucharze w Niemczech? Jest to kwestia indywidualna, z racji tego, że w Niemczech nie obowiązuje jedna i ta sama minimalna stawka płac to wysokość miesięcznej pensji będzie się różniła w zależności od miejsca pracy, rodzaju zawartej umowy, doświadczenia zawodowego itp. Nie mniej jednak zarobki kucharzy wahają się w granicach 1400-1650 euro, co w przeliczeniu na polskie złotówki daję kwotę ponad czterokrotnie wyższą. Warto tutaj wspomnieć o atrakcyjnych dodatkach do pensji oraz możliwości ubiegania się o zasiłek rodzinny w przypadku osób posiadających dzieci.
Pobyt w innym kraju to także prosty sposób na poznanie obyczajów i tradycji innych narodowości. Młodzi absolwenci szkół gastronomicznych chętnie podejmują się pracy sezonowej w Niemczech, kilkutygodniowy wyjazd za granicę jest inspirującym doświadczeniem i świetnym początkiem rozwoju kariery zawodowej.

Bezpieczna praca w Niemczech z Gastamo JOB SERVICE

Proces poszukiwania pracy na stanowisku kucharza w Niemczech może być niekiedy bardzo skomplikowany i czasochłonny. Decyzja o wyjeździe powinna dobrze przemyślana, a sama podróż odpowiednio przygotowana. Choć ogłoszeń dotyczących pracy w Niemczech jest wiele, uwagę należy skupić wyłącznie na ofertach odpowiadających naszym kwalifikacjom zawodowym oraz upodobaniom. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jest zastanowić się, nad tym, gdzie się widzimy teraz i za kilka lat. W dzisiejszych czasach, brak znajomości języka obcego nie jest żadnym problemem, bowiem wśród tysiąca dostępnych ogłoszeń, nie brakuje także i takich dedykowanych kucharzom mającym problemy z porozumiewaniem się w języku niemieckim. Dodatkowo jednym z podstawowych obowiązków niemieckiego pracodawcy zatrudniającego kucharza z Polski jest zapewnienie mu zakwaterowania. W sytuacji, kiedy nie jesteśmy dobrze rozeznani w miejscowym rynku pracy lub poszukujemy dopiero swojego pierwszego pracodawcy to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnego pośrednika.

Jak wygląda współpraca z Gastamo JOB SERVICE?

Gastamo JOB SERVICE to profesjonalna agencja pośrednictwa pracy, specjalizującą się w pozyskiwaniu nowych pracowników dla niemieckich firm branży gastronomicznej – restauracji, barów, hoteli, ośrodków wypoczynkowych itp. Osoby posiadające uprawnienia do wykonywania zawodu kucharza, które postanowiły powierzyć zadanie poszukiwania pracy Gastamo JOB SERVICE, powinny przesłać nam swoje CV. Na podstawie informacji w nim zawartych specjaliści Gastamo JOB SERVICE, przystępują do dopasowywania dostępnych ofert pracy pod kątem posiadanych kwalifikacji zawodowych. Agencja pośrednictwa pracy w trosce o dobro i bezpieczeństwo Klientów, czuwa także nad sprawami formalnymi oraz właściwym przygotowaniem pracownika do wyjazdu.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej agencji pośrednictwa pracy za granicą?

Działania Gastamo JOB SERVICE skupiają się na szybkim i skutecznym znalezieniu zatrudnienia osobie bezrobotnej. Decydując się na pomoc agencji Gastamo JOB SERVICE chętni podjęcia pracy na stanowisku kucharza w Niemczech, mogą być pewni, że przedstawiona przez nas oferta pracy będzie idealnie przystosowana do życiorysu zawodowego. Gastamo JOB SERVICE pomaga pracownikom w dokonaniu obowiązkowych formalności związanych np. z tymczasowym meldunkiem. Oprócz tego agencja doszkala swoich Klientów w zakresie nauki języka niemieckiego oraz doskonalenia ich umiejętności i wiedzy kulinarnej.

Praca dla kucharzy w Niemczech – najczęściej zadawane pytania

Praca za granicą - o czym pamiętać?

Zawodowymi kucharze, którzy chcą zatrudnić się w Niemczech, powinni wykazać się umiejętnością prawidłowego rozeznania lokalnego rynku pracy. Gastamo JOB SERVICE dopasuje ofertę pracy, która będzie w pełni zgodna z Twoimi kwalifikacjami zawodowymi oraz umiejętnościami, co z kolei pozytywnie przełoży się na współpracę z niemieckim pracodawcą. Ponad to agencja zajmie się dopełnieniem wszystkich obowiązków formalnych, zakwaterowaniem oraz dojazdem do nowego miejsca pracy.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy?

Jeżeli do tej pory za granicę wyjeżdżałeś jedynie w celach turystycznych, to proces poszukiwania pracy w branży gastronomicznej na stanowisko kucharza, koniecznie powinieneś powierzyć profesjonalistom. Podejmując decyzję o skorzystaniu z pośrednictwa agencji możesz być spokojny o swoją przyszłość, bowiem szybkość i profesjonalizm działania Gastamo JOB SERVICE znacznie skraca czas poszukiwania nowej atrakcyjnej oferty pracy w Niemczech.