Praca pełen etat w Austrii

Austria jest jednym z popularniejszych kierunków emigracji zarobkowej. Choć kraj tej kojarzy nam się głównie z feriami zimowymi spędzonymi w Alpach, to osoby poszukujące zatrudnienia za granicą coraz częściej udają się właśnie tam. Głównym powodem są oczywiście lepsze warunki pracy i wysokie wynagrodzenie. Podjęcie pracy na pełen etat w Austrii niesie ze sobą wiele korzyści, począwszy od zapewnienia sobie upragnionej stabilizacji finansowej, po zdobycie nowych umiejętności i rozwój kariery zawodowej.

 

Polscy pracownicy w Austrii

Austria jest krajem, który może pochwalić się nie tyko inspirującą historią i ciekawymi atrakcjami turystycznymi, ale także niezwykle sprzyjającymi warunkami na rynku pracy. W Austrii, podobnie jak w Niemczech stopa bezrobocia jest niemalże o połowę niższa niż w Polsce. Dodatkowo pracownicy zatrudnieni w austriackich firmach, niezależnie od tego jakiej są narodowości bardzo chwalą sobie tutejsze prawa pracownika. Oprócz stosunkowo wysokiej minimalnej stawki, zatrudnieni na pełen etat mogą liczyć także na atrakcyjne dodatki do pensji.

Austria to kraj przyjaźnie nastawiony do pracowników z zagranicy, austriaccy pracodawcy chętnie przyjmują do swojej kardy specjalistów z Polski, między innymi z tego też powodu znaczny odsetek polskich emigrantów zarobkowych podejmuje decyzję o wyjeździe do państwa słynącego z pięknych górskich krajobrazów.

Osoby zainteresowane pracą na pełen etat w Austrii zatrudnienia mogą szukać w sektorach branży budowlanej, gastronomicznej a także przemysłowej. Oferta lokalnego rynku pracy jest bogata i różnorodna, dzięki czemu każdy z chętnych ma szansę na znalezienie posady adekwatnej do posiadanych kwalifikacji zawodowych, umiejętności i doświadczenia. Zgodnie z prawem obowiązującym w Austrii czas pracy osób zatrudnionych na pełen etat wynosi dokładnie tyle samo co w Polsce, czyli 8 godzin dziennie (40 godzin tygodniowo). W zależności od wykonywanych obowiązków zawodowych czas ten może zostać wydłużony. Przerwy w pracy są nie odpłatne, a każda nadgodzina jest w sposób odpowiedni wynagradzana sumiennym pracownikom.

Jeżeli chodzi o minimalne stawki wynagrodzenia to są one różne i zależne od kilku czynników, takich jak: branża zatrudnienia, doświadczenie, rodzaj umowy wiążącej, objęte stanowisko, czas pracy itp. Nie mniej jednak wato pamiętać o tym, że pensja wypłacane będzie w euro, co w przeliczeniu na polskie złotówki zwiększy otrzymane wynagrodzenie ponad czterokrotnie!

Bezpieczna praca na pełen etat z Gastamo JOB SERVICE

Praca na pełen etat jest świetnym rozwiązaniem w przypadku osób, które planują w niedalekiej przyszłości przeprowadzkę do własnego mieszkania lub domu w związku z czym chcą ustabilizować się finansowo. Kilkutygodniowy wyjazd do Austrii dla wielu bezrobotnych lub mało zarabiających Polaków jest jedyną szansą na zrealizowanie marzeń o egzotycznych wakacjach. Proces poszukiwania zatrudnienia za granicą bywa żmudny i czasochłonny, w wyniku czego znaczna część osób rezygnuje ze swoich planów już na samym początku. W takich sytuacjach najlepszym wyjściem z sytuacji jest skontaktowanie się z profesjonalną agencją pośrednictwa pracy za granicą. Pozyskanie atrakcyjnej posady w jednej z austriackich firm, wbrew pozorom nie musi być takie trudne i skomplikowane, wystarczy tylko podjąć odpowiednie kroki by móc w niedługim czasie wyjechać do pracy.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej agencji pośrednictwa pracy za granicą?

Austriacki rynek pracy jest atrakcyjny pod każdym względem, ogłoszeń o pracę wydanych przez miejscowe firmy jest całe mnóstwo. Co dla jednych jest zaletą, dla innych będzie wadą, bo jak spośród wielu z pozoru korzystnych ofert pracy wybrać tę jedyną. Dobry pracownik, to taki pracownik, który lubi to co robi, właściwy wybór przyszłego pracodawcy jest w dużej mierze przekłada się na komfort nawiązanej współpracy.

Głównym zadaniem Gastamo JOB SERVICE jest pozyskanie atrakcyjnych ofert pracy odpowiadających indywidualnych profili zawodowych naszych Klientów, co zapewnia dużą oszczędność czasu i wysiłku włożonego w poszukiwanie zatrudnienia za granicą. Dodatkowo Gastamo JOB SERVICE czuwa nad przebiegiem całego procesu zawierania umowy pomiędzy przyszłym pracownikiem a potencjalnym pracodawcą.

Jak przebiega współpraca z Gastamo JOB SERVICE?

Zastanawiasz się, jak wygląda proces zatrudnienia z pomocą naszej agencji pośrednictwa pracy? Jedyne co należy zrobić to przesłać nam swoje CV, po wstępnej weryfikacji nasi specjaliści dostosują konkretne oferty pracy do umiejętności i kwalifikacji potencjalnego pracownika.

Dobierając oferty pracy dla osób poszukujących pracy w Austrii, dbamy o to by w trakcie trwania podjętej pracy na pełen etat w Austrii nasi Klienci zdobyli również nowe umiejętności i doświadczenie, które w przyszłości zaowocują zdobyciem posady na wyższym stanowisku.

Praca na pełen etat w Austrii – najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy?

Poszukiwania pracy na pełen etat za granicą wymagają posiadania pewnych umiejętności i dobrego rozeznania lokalnego rynku, które ułatwią podjęcie jak najkorzystniejszej dla nas decyzji. Profesjonalna agencja pośrednictwa pracy Gastamo JOB SERVICE zajmie się wyszukaniem oferty pracy pod kątem dopasowania ich do kwalifikacji osoby, chcącej znaleźć dobrze płatną posadę w Austrii, co zdecydowanie skróci czas trwania całego procederu związanego ze zdobyciem nowego zatrudnienia.

Praca pełen etat za granicą - jak się do niej przygotować?

Jeżeli jesteś osobą, która do tej pory nigdy nie wyjeżdżała za granicę celem podjęcia zatrudnienia, to w takiej sytuacji najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z profesjonalną agencją pośrednictwa pracy. Specjaliści Gastamo JOB SERVICE pomogą w znalezieniu pracy dostosowanej do Twoich indywidualnych umiejętności, doświadczenia oraz oczekiwań. Pośrednicy zadbają również o bezpieczeństwo przebiegu zawierania umowy o pracę na pełen etat z przyszłym pracodawcą.