Praca dla pokojówek Niemcy

Zarobki pokojówek zatrudnionych w Polsce, w dalszym ciągu nie są tak zadowalające jak za granicą. Dodatkowo liczba miejsc pracy jest zdecydowanie mniejsza niż liczba chętnych, czego efektem jest wysokie bezrobocie wśród wykwalifikowanych pokojówek. W tym zawodzie najczęściej pracują kobiety i to właśnie one w trudnych chwilach podejmują decyzję o wyjeździe za granicę. Wbrew pozorom nowej pracy nie muszą szukać daleko, bowiem niemiecki rynek pracy jest bogaty w atrakcyjne oferty dla osób poszukujących zatrudnienia w branży hotelarskiej.

 

Praca w Niemczech, praca dla pokojówek – oferta rynku pracy

W Niemczech o pracę nietrudno, warunki panujące na lokalnym rynku pracy są niezwykle sprzyjające zarówno dla mieszkańców, jak i imigrantów zarobkowych. Niemcy są krajem otwartym i przyjaźnie nastawionym do obcokrajowców, niemieckie firmy branży hotelarskiej chętnie zatrudniają wykwalifikowanych pracowników ze wschodu. Praca na stanowisku pokojówki w dużej mierze dedykowana jest kobietom, co więcej warto również wspomnieć o tym, że praca ta nie zawsze wymaga od potencjalnych kandydatek znajomości języka obcego co z pewnością dla wielu będzie dużym ułatwieniem i szansą na pozyskanie dobrze płatnej posady. Podjęcie pracy za granicą jest świetnym sposobem na poznanie innej kultury i obyczajów, a także języka. Jeżeli chodzi o miesięczną wysokość pensji pokojówki to jest ona adekwatna do miejsca pracy, objętego stanowiska oraz rodzaju zawartej umowy o pracę. W Niemczech podobnie jak w Austrii i większości innych krajów Unii Europejskiej, nie obowiązuje jedna i ta sama minimalna stawka. Płace są różne, dla przykładu pokojówki pracujące za zachodnią granicą naszego kraju mogą zarobić do 1400 euro na miesiąc, bądź też ok.7-10 euro na godzinę. Biorąc pod uwagę fakt, że pensja wypłacana jest w obcej walucie to kwota uzyskiwanych przychodów wydaje się być naprawdę atrakcyjna. Osoby dysponujące odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi oraz dłuższym stażem pracy i dodatkowymi umiejętnościami, mogą starać się o pracę w renomowanych placówkach, wówczas ich wynagrodzenie może być jeszcze wyższe.

Bezpieczna praca dla pokojówki w Niemczech z Gastamo JOB SERVICE

Niemiecki rynek pracy obfituje w atrakcyjne oferty zatrudnienia dla pokojówek. Branża hotelarska w Niemczech prężnie się rozwija, otworzenie nowego hotelu lub innego ośrodka wypoczynkowego to kilkanaście a niekiedy nawet i kilkadziesiąt dodatkowych miejsc pracy. Od naszego wyboru zależeć będzie komfort życia na obczyźnie, dlatego też przy poszukiwaniu ofert pracy w Niemczech należy kierować się wyłącznie zdrowym rozsądkiem, dużym ułatwieniem będzie także znajomość miejscowego rynku pracy. Proces poszukiwania pracy za granicą jest bardzo czasochłonny i wymagający. Podstawowym obowiązkiem niemieckich firm zatrudniających pracowników z zagranicy jest zapewnienie im zakwaterowania oraz wyżywienia.
Przed wyjazdem do Niemiec należy zadbać również o kwestie formalne, zwłaszcza jeżeli naszym celem jest nawiązanie długo falowej umowy o pracę. Niestety ich dopełnienie nie zawsze jest proste, jak z góry zakładamy. Właśnie w takich sytuacjach najlepszym z możliwych rozwiązań będzie skorzystanie z usług profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy za granicą.

Jak wygląda współpraca z Gastamo JOB SERVICE?

Nasza agencja pośrednictwa pracy za granicą Gastamo JOB SERVICE, od kilku lat zajmuje się profesjonalnym i sukcesywnym pozyskiwaniem nowych pracownic na stanowisko pokojówki, dla niemieckich firm branży hotelarskiej – hoteli, moteli, ośrodków wypoczynkowych itp.
Po otrzymaniu życiorysu zawodowego (CV) agencja Gastamo JOB SERVICE przystępuje do poszukiwania ofert pracy, które dobierane są pod kątem posiadanych kwalifikacji zawodowych oraz dodatkowych umiejętności, a także doświadczenia potencjalnego pracownika. Po przedstawieniu ofert przystępujemy do rozpoczęcia składania aplikacji u wybranego pracodawcy, następnie agencja pośrednictwa pracy za granicą zajmuje się wszystkimi niezbędnymi sprawami formalnymi, jak i również przygotowaniem pracownika do wyjazdu za granicę.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej agencji pośrednictwa pracy za granicą?

Poszukiwania nowej pracy za granicą przy pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy Gastamo JOB SERVIVE to duże ułatwienie, które zawsze kończy się osiągnięciem zamierzonych wcześniej celów. Posiadamy szerokie grono zadowolonych klientów, którzy dzięki nam i podjęciu zatrudnienia w Niemczech w końcu ustabilizowali się finansowo. Gastamo JOB SERVICE pomaga osobom chcącym pozyskać pracę za granicę w dokonaniu obowiązkowych formalności związanych np. z tymczasowym meldunkiem czy ubezpieczeniem zdrowotnym. Ponad to Gastamo JOB SERVICE dba o rozwój przyszłych pokojówek, w związku z czym przed wyjazdem do nowej pracy, zatrudnieni w ramach przygotować przechodzą dodatkowe szkolenia i kursy, które nie tylko ułatwią im wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych, ale w przyszłości umożliwią podjęcie pracy na wyższym stanowisku.

Praca dla pokojówki w Niemczech – najczęściej zadawane pytania

Praca za granicą - o czym pamiętać?

Osoby chętne do pracy na stanowisko pokojówki, które chcą zatrudnić się w Niemczech, powinni wykazać się umiejętnością prawidłowego rozeznania lokalnego rynku pracy. Gastamo JOB SERVICE dopasuje ofertę pracy, która będzie w pełni zgodna z Twoimi kwalifikacjami zawodowymi oraz umiejętnościami, co z kolei pozytywnie przełoży się na współpracę z niemieckim pracodawcą. Ponad to agencja zajmie się dopełnieniem wszystkich obowiązków formalnych, zakwaterowaniem oraz dojazdem do nowego miejsca pracy.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy?

Jeżeli do tej pory za granicę wyjeżdżałaś jedynie w celach turystycznych, to proces poszukiwania pracy w branży hotelarskiej na stanowisko pokojówki, koniecznie powinnaś powierzyć profesjonalistom. Podejmując decyzję o skorzystaniu z pośrednictwa agencji możesz być spokojna o swoją przyszłość, bowiem szybkość i profesjonalizm działania Gastamo JOB SERVICE znacznie skraca czas poszukiwania nowej atrakcyjnej oferty pracy w Niemczech.