Praca sezonowa dla studentów

Wejście w dorosłość rozpoczyna się wraz z podjęciem decyzji o zapisaniu się na studia. Nauka w szkole wyższej to duży wydatek związany z opłaceniem czesnego oraz zakupem nowych książek i innych niezbędnych pomocy naukowych. Życie studenckie kosztuje, dlatego też zdecydowana większość absolwentów liceów zaraz po odebraniu świadectwa rozpoczyna poszukiwania pierwszej pracy.

 

Atrakcyjna praca dla studenta

Studenci są najliczniejszą grupą wśród zatrudnianych pracowników, nie od dziś wiadomo, że osobom z legitymacją studencką o wiele prościej jest znaleźć posadę na korzystnych warunkach zatrudnienia. Obecnie uczniowie szkół wyższych, coraz chętniej okres swoich wydłużonych wakacji postanawiają wykorzystać jako czas na zarobienie dodatkowych pieniędzy. W tym wypadku najlepszym możliwym rozwiązaniem jest podjęcie pracy sezonowej za granicą. Kilkutygodniowy wyjazd do innego kraju jest świetną formą aktywnego spędzania wolnego czasu.

Studenci zainteresowani nawiązaniem współpracy z zagranicznym pracodawcą swoich sił mogą próbować przede wszystkim w sektorze usługowym oraz rolniczym. Najwięcej ofert dotyczy pracy w restauracjach, barach, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, przy zbiorach owoców i warzyw, na hali produkcyjnej itp.

Praca sezonowa za granicą niesie ze sobą wiele korzyści, oprócz atrakcyjnych zarobków i zdobycia doświadczenia, studenci w tym czasie podszkolą się w zakresie nauki języków obcych oraz zapoznają z nową kulturą i ciekawą historią danego kraju. Po wykonaniu codziennych obowiązków zawodowych studenci mogą korzystać z dostępnych atrakcji turystycznych.

Na jakie warunki zatrudnienia mogą liczyć studenci?

W tym wypadku tak naprawdę wszystko zależy do kierunku emigracji zarobkowej na jaki się zdecydujemy. Każde z państw Unii Europejskiej charakteryzuje się indywidualnym podejściem do osób pracujących. Studenci, którzy postanowią najbliższe tygodnie spędzić w Belgii lub Holandii muszą liczyć się z tym, że ich miesięczne wynagrodzenie może być niższe niż minimalna stawka. Dotyczy to przede wszystkim osób poniżej 21 roku życia, nie mniej jednak w dalszym ciągu zarobki pracowników sezonowych zatrudnionych za granicą będą wyższe niż pensja osób podejmujących pracę w Polsce. Ciekawym kierunkiem emigracji zarobkowej dla osób młodych bez wątpienia będzie także Hiszpania oraz Norwegia – studenci bez najmniejszego problemu znajdą tutaj pracę dla siebie.

Bezpieczna praca sezonowa dla studentów z Gastamo JOB SERVICE

Emigracja zarobkowa jest tematem dobrze znanym wszystkim Polakom, zgodnie z ostatnio przeprowadzonymi badaniami co trzeci student decyduje się na poszukiwanie pracy sezonowej za granicą. Kierując się korzyściami wynikającymi z wyjazdem, uczniowie szkół wyższych po zakończeniu roku, natychmiast przystępują do rozpoczęcia przeglądania dostępnych ogłoszeń o pracę. Kraje UE pochwalić mogą się rozwiniętym rynkiem pracy oraz stosunkowo niską stopa bezrobocia. Zagraniczne firmy kuszą potencjalnych pracowników, nadzwyczaj atrakcyjnymi warunkami zatrudnienia, niestety nie każde z przedstawionych ogłoszeń jest gwarancją pozyskania legalnej pracy. Osoby, które chcą uniknąć spotkania z nieuczciwym pracodawcą oraz pracy na czarno powinny rozważyć możliwość skorzystania z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy.

Jak działamy?

Gastamo JOB SERVICE jest agencją pośrednictwa pracy za granicą z wieloletnim doświadczeniem, która chętnie wspiera młodych i ambitnych studentów. Nasza praca skupia się na pozyskaniu jak najlepszych ofert pracy, które dostosowywane są w sposób indywidualny dla każdego Klienta. Nawet jeżeli osoby poszukujące nowej pracy nie posiadają wykształcenia zawodowego, odpowiednich kwalifikacji ani doświadczenia Gastamo JOB SERVICE przyłoży wszelkich starań by wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych nie sprawiało im żadnych problemów. Agencja pośrednictwa pracy dobiera oferty pracy na podstawie CV oraz informacji dotyczących zainteresowań oraz umiejętności.

Dlaczego warto korzystać z usług naszej agencji pracy?

Nawiązanie współpracy z naszą agencją pracy niesie wiele korzyści. Jedną z najważniejszych zalet wymienianych przez studentów, którzy dzięki nam znaleźli pracę sezonową zagranicą jest stosunkowo krótki okres poszukiwań zatrudnienia. Profesjonalizm, doświadczenie oraz posiadanie wiedzy na temat rynku pracy poszczególnych państw Unii Europejskiej jest gwarancją wysokiej jakości świadczonych usług. Gastamo JOB SERVICE zajmuje się również wszystkimi formalnościami związanymi z umową o pracę. Ponad to nasi Klienci nie muszą martwić się o zakwaterowanie czy dojazd do miejsca pracy. Koszty związane z usługą pośrednictwa także ustalane są indywidualnie, tak by każdy ze studentów mógł wybrać opcję najlepszą dla siebie.

Praca sezonowa dla studentów – najczęściej zadawane pytania

Dlaczego poszukiwania pracy sezonowej za granicą należy powierzyć profesjonalistom?

Brak doświadczenia oraz znajomości funkcjonowania miejscowego rynku pracy, skutkować może podjęciem niekorzystnych decyzji. Chcąc ustrzec się przed oszustami i niewypłacalnymi firmami, najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy agencji pośrednictwa pracy za granicą, która współpracuje z zagranicznymi pracodawcami do dodatkowo zwiększa zachowanie bezpieczeństwa, a także w dużym stopniu skraca czas poszukiwań zatrudnienia. Ponad to agencja pracy odpowiada za odpowiednie przygotowanie pracownika do podjęcia nowej pracy, poprzez przeprowadzenie specjalnego szkolenia.

Jak przygotować się do rozpoczęcia pracy sezonowej za granicą?

Podjęcie pracy w jednej z zagranicznych firm wiąże się z odpowiednią organizacją oraz obowiązkowym dopełnieniem wszelkich formalności. Osoby, które nie posiadają większego doświadczenia w tym zakresie oraz wiedzy na ten temat powinny zdecydować się na pomoc pośrednika. Agencja Gastamo JOB SERVICE zajmie się wszystkim począwszy od nawiązania kontaktu z potencjalnym pracodawcą, po kolejne etapy podjęcia pracy sezonowej aż do momentu wygaśnięcia umowy o pracę i powrotu do kraju.