Praca sezonowa w Niemczech

Podjęcie sezonowej pracy za granicą dla wielu polskich obywateli jest prostym sposobem na podratowanie domowego budżetu. Polacy nieustannie już od kilkudziesięciu lat zatrudnienia poszukują w Niemczech i nie ma w tym nic dziwnego. Niemiecki rynek pracy jest otwarty na pracowników z innych krajów, co więcej zarówno oferowane wynagrodzenie, jak i warunki pracy są niezwykle atrakcyjne.

 

Bezpieczna praca sezonowa w Niemczech Gastamo JOB SERVICE

Na wstępie pokrótce wyjaśnimy czym tak naprawdę charakteryzuje się praca sezonowa. Otóż jak sama nazwa wskazuje, jest to praca wykonywana przez określoną część czasu np. kilka tygodni lub miesięcy, związana z danym sezonem np. wakacyjnym. Pracownik sezonowy zatrudniony jest w oparciu o umowę o pracę na czas określony (tzw. arbeitsvertrag). Niemcy są jednym z tych państw, do których Polacy chętnie wyjeżdżają celem znalezienia dobrze płatnego zatrudnienia. Podjęcie pracy w innym kraju prawie zawsze wiąże się z pewnymi obawami dotyczącymi bezpieczeństwa zatrudnienia, co wynika najczęściej z braku zaufania do zagranicznego pracodawcy.

Gastamo JOB SERVICE jest profesjonalną Agencją Pośrednictwa Pracy, która pomaga nie tylko osobom poszukującym zatrudnienia na okres wakacji, ale także pracodawcom chętnym do pozyskania zagranicznych pracowników. Bardzo często dzieje się tak, że osoby zdecydowane na opuszczenie rodzinnego kraju, rezygnują ze swoich marzeń o poprawie bytu już na samym starcie. Dlaczego? W dzisiejszych czasach chcąc znaleźć pracę, bezrobotni korzystają z pomocy internetu, gdzie dostępnych jest wiele z pozoru atrakcyjnych ofert pracy zagranicznych pracodawców, niestety, treść tylko tych nielicznych jest zgodna z prawdą. Co zatem zrobić by nie paść ofiarą oszustów? Najprostszym sposobem jest skorzystanie z usług doświadczonej agencji pracy, która udostępnia bezrobotnym fachowcom wyłącznie sprawdzone oferty pracy.

Jakie korzyści płyną z podjęcia pracy sezonowej w Niemczech?

Niemcy w dalszym ciągu są państwem, które może pochwalić się najniższą stopą bezrobocia. Według najnowszych danych statystycznych w Polsce jest ponad dwa razy więcej bezrobotnych niż w Niemczech.

Niemiecki rynek pracy pod wieloma względami jest atrakcyjny szczególnie dla pracowników zagranicznych. Zacząć należy oczywiście od wysokości miesięcznego wynagrodzenia, które oprócz tego, że jest wyższe to wypłacane jest w obcej walucie, w tym wypadku w euro, co dodatkowo zwiększa otrzymywane dochody ponad czterokrotnie.

W Niemczech nie obowiązuje jedna i ta sama stawka minimalna płacy, wysokość pensji zależy m.in. od branży zatrudnienia, rodzaju umowy o pracę, a także podział administracyjny Niemczech. Obecnie stawka godzinowa w przypadku pracowników sezonowych (tymczasowych) wynosi ok.10 € (brutto). Nie mniej jednak ostateczna kwota wynagrodzenia może być odpowiednio wyższa. Osoby z większym doświadczeniem, lepszym wykształceniem oraz płynną znajomością języka niemieckiego z pewnością zarobią więcej, niż bezrobotni, którzy po raz pierwszy zdecydowali się na wyjazd za granicę do pracy. Norma czasu pracy w Niemczech wynosi od 40 do maksymalnie 60 godzin tygodniowo. Pracownicy sezonowi zatrudnieni w branży budowlanej wykonują swoje obowiązki zawodowe z reguły od poniedziałku do piątku lub soboty, kelnerzy i kucharze w zależności od miejsca zatrudnienia bardzo często pracują także w niedziele.

Obowiązkiem każdego niemieckiego pracodawcy zatrudniającego obcokrajowców jest zapewnienie im godnych warunków do życia – zakwaterowania i wyżywienia, a przede wszystkim umowy o pracę, zgodnej z obowiązującymi przepisami prawa.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej Agencji Pośrednictwa Pracy Gastamo JOB SERVICE?

O czym wspominaliśmy wcześniej, niemiecki rynek pracy jest bogaty i bardzo zróżnicowany pod względem dostępnych ofert pracy. W związku z czym osoby, które chcą podjąć się pracy sezonowej w Niemczech powinny liczyć się z tym, że etap jej poszukiwań może być bardzo czasochłonny, zwłaszcza w sytuacji, kiedy znajomość języka niemieckiego sprowadza się jedynie do podstawowych zagadnień. Agencja Pośrednictwa Pracy Gastamo JOB SERVICE wyróżnia się szybkością działania oraz gwarancją bezpieczeństwa. Udostępniane oferty pracy są dobierane odpowiednio pod indywidualne preferencje każdego Klienta, co znacznie przyspiesza podjęcie pracy sezonowej. Dodatkowo agencja czuwa nad przebiegiem zawierania umowy pomiędzy pracownikiem a wybranym pracodawcą, co jest nadzwyczaj korzystne dla obydwu stron.

Jak wygląda praca sezonowa z Gastamo JOB SERVICE?

Głównym zadaniem profesjonalnej Agencji Pośrednictwa Pracy jest znalezienie oferty pracy sezonowej odpowiadającej indywidualnym potrzebom danego Klienta. Korzystając z naszych ofert osoby poszukujące zatrudnienia w Niemczech zaoszczędzą przede wszystkim swój cenny czas. Po przesłaniu CV, konsultanci Gastamo JOB SERVICE natychmiast przystępują do poszukiwania ofert pracy zgodnych z informacjami zawartymi w życiorysie zawodowym.

Co więcej, Gastamo JOB SERVICE kładzie duży nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa swoim Klientom, od momentu zawarcia umowy z potencjalnym pracodawcą aż po czas jej zakończenia. Ponad to Agencja Pośrednictwa Pracy skupia się także na rozwoju zatrudnionych pracowników poprzez doskonalenie ich umiejętności zawodowych na różnego rodzaju kursach i szkoleniach.

Praca sezonowa w Niemczech – najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy?

Aby znaleźć pewną i dobrze płatną pracę sezonową w Niemczech należy wykazać się dobrym rozeznaniem miejscowego rynku pracy. Gastamo JOB SERVICE znając doskonale potrzeby niemieckich pracodawców oraz polskich pracowników stara się dopasować oferty pracy pod kątem umiejętności i doświadczenia osoby poszukującej zatrudnienia za granicą. Podejmując decyzję o skorzystaniu z pośrednictwa agencji pracy potencjalni pracownicy mogą być spokojni o swoją przyszłość, bowiem szybkość i profesjonalizm działania Gastamo JOB SERVICE znacznie skraca czas poszukiwania nowej dobrze płatnej pracy.

Praca sezonowa za granicą - jak się do niej przygotować?

Jeżeli do tej pory za granicę wyjeżdżałeś jedynie w celach turystycznych, to proces poszukiwania pracy sezonowej koniecznie powinieneś powierzyć profesjonalistom. Pracownicy Gastamo JOB SERVICE pomogą dostosować ofertę pracy zgodną z Twoimi kwalifikacjami zawodowymi oraz umiejętnościami, co pozytywnie przełoży się na współpracę z nowym pracodawcą. Agenci zadbają również o prawidłowość przebiegu zawierania umowy o pracę na czas określony, dzięki czemu wszystkie formalności ograniczą się do zbędnego minimum.