Praca w rolnictwie Niemcy

Agropraca, czyli praca w rolnictwie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród emigrantów zarobkowych z Polski. Wyjazd na kilka tygodni za granicę, do pracy sezonowej dla wielu jest prostym sposobem na sukcesywne podratowanie domowego budżetu i zapoznanie się z kulturą innego kraju. Niemcy w dalszym ciągu są jednym z najczęściej wybieranych kierunków emigracyjnych, główną przyczyną są bez wątpienia atrakcyjne warunki zatrudnienia, na które mogą liczyć obcokrajowcy chcący zatrudnić się w niemieckiej firmie.

 

Oferty pracy w rolnictwie – zatrudnienie na pełen etat czy praca sezonowa?

Osoby, które z racji posiadanych kwalifikacji zawodowych lub umiejętności i doświadczenia chcą zatrudnić się w Niemczech, w sektorze rolniczym mogą wybierać pomiędzy ofertami pracy na pełen etat lub tymczasowej. W przypadku tej pierwszej, potencjalni pracownicy zazwyczaj zatrudniani są przy trzodzie chlewnej, na farmach bydła, dojarniach itp. Ogłoszenia o pracy sezonowej w dużej mierze dotyczą pracy przy zbiorach owoców lub warzyw.

Podjęcie pracy na pełen etat z pewnością będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku osób, które przez dłuższy czas były na bezrobociu, co negatywnie wpłynęło na ich sytuację finansową. Wyjazd do Niemiec na dłużej jest gwarancją uzyskania pewnej stabilizacji finansowej umożliwiającej zakup np. własnego mieszkania. Z ofert pracy w rolnictwie na pełen etat często korzystają osoby dojrzałe, z dłuższym stażem pracy i bogatszym doświadczeniem zawodowym.
Praca sezonowa (tymczasowa), wykonywana jedynie przez niedługi okres czasu, to doskonała opcja na podratowanie rodzinnego budżetu. Z ofert pracy przy zbiorach warzyw i owoców najczęściej korzystają uczniowie i studenci.

Jeżeli chodzi o zarobki pracowników sektora rolniczego to ich miesięczna pensja zależna jest od wykonywanych obowiązków oraz objętego stanowiska. Dla przykładu wynagrodzenie dojarzy wynosi ok. 7 euro za godzinę (netto), praca przy zbiorach gwarantuje przychody w granicach 1100-1300 euro (netto). Dodatkowo warto również wspomnieć o atrakcyjnych warunkach zatrudnienia, bowiem osoby planujące podjęcie pracę w Niemczech nie muszą martwić się o zakwaterowanie. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikom z zagranicy godnych warunków życia, a niekiedy także i wyżywienia.

Bezpieczna praca w Niemczech z Gastamo JOB SERVICE

Znalezienie zatrudnienia za granicą, w dzisiejszych czasach nie jest problemem. Ofert jest wiele, co ułatwia dobór stanowiska pod kątem posiadanych umiejętności oraz wymagań. Osoby, które chcą sprawdzić swoje umiejętności w Niemczech w pierwszej kolejności powinny zastanowić się nad dokładnym kierunkiem podróży. Pracę w rolnictwie można znaleźć w wielu regionach Niemiec, nie mniej jednak warto pamiętać o tym by wybrana oferta była dopasowana do naszych kwalifikacji zawodowych, co pozytywnie przełoży się na nawiązaną współpracę oraz zadowolenie przyszłego pracodawcy.

Podjęcie pracy w Niemczech, zwłaszcza tej na pełen etat wiąże się z obowiązkowym dopełnieniem ważnych formalności związanych z tymczasowym meldunkiem, ubezpieczeniem zdrowotny bądź świadczeniem rodzinnym. Pracy papierkowej z pewnością będzie całe mnóstwo, dodatkowym utrudnieniem dla wielu z pewnością będzie konieczność porozumiewania się w języku obcym, między innymi też z tego względy znaczna część polskich emigrantów zarobkowych korzysta z usług agencji pośrednictwa pracy za granicą.

Jak wygląda współpraca z Gastamo JOB SERVICE?

Popularność profesjonalnych agencji pośrednictwa pracy rośnie wraz z każdym miesiącem. Gastamo JOB SERVICE działa szybko i skutecznie, a jej głównym celem jest pozyskanie korzystnych ofert pracy dla klientów. Praca z agencją rozpoczyna się od zapoznania się z życiorysem zawodowym (CV) klienta, kolejnym etapem współpracy jest przestawienie wybranych ofert pracy oraz zawarcie umowy przedwstępnej. Gastamo JOB SERVICE stawia na rozwój osobisty swoich klientów, dlatego też przed wyjazdem do Niemiec potencjalni pracownicy mogą skorzystać z dodatkowych szkoleń zawodowych i kursów językowych.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej agencji pośrednictwa pracy za granicą?

Zalet korzystania z usług Gastamo JOB SERVICE jest wiele, pierwszą z nich jest oczywiście dużą oszczędność czasu związana z etapem poszukiwania atrakcyjnych ofert pracy w branży rolniczej. Kolejną, idealne wyselekcjonowanie ogłoszeń o pracę dopasowanych do indywidualnego profilu osoby bezrobotnej. Decydując się na pomoc agencji Gastamo JOB SERVICE chętni podjęcia pracy w rolnictwie w Niemczech, mogą być pewni, że przedstawiona przez nas oferta pracy będzie odpowiednia do ich kwalifikacji oraz umiejętności. Ponad to nasi Klienci doceniają wygodę i komfort nawiązanej współpracy, bowiem jednym z zadań jakimi zajmuje się agencja pośrednictwa pracy jest dopełnienie wszystkich niezbędnych formalności w imieniu pracownika przygotowującego się do wyjazdu za granicę.

Praca w sektorze rolniczym w Niemczech – najczęściej zadawane pytania

Praca za granicą - o czym pamiętać?

Chętni, którzy chcą zatrudnić się w Niemczech, w sektorze rolniczym, powinni wykazać się umiejętnością prawidłowego rozeznania lokalnego rynku pracy. Gastamo JOB SERVICE dopasuje ofertę pracy, która będzie w pełni zgodna z Twoimi kwalifikacjami zawodowymi oraz umiejętnościami, co z kolei pozytywnie przełoży się na współpracę z niemieckim pracodawcą. Ponad to agencja zajmie się dopełnieniem wszystkich obowiązków formalnych, zakwaterowaniem oraz dojazdem do nowego miejsca pracy.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy?

Jeżeli do tej pory za granicę wyjeżdżałeś jedynie w celach turystycznych, to proces poszukiwania pracy w branży rolniczej, koniecznie powinieneś powierzyć profesjonalistom. Podejmując decyzję o skorzystaniu z pośrednictwa agencji możesz być spokojny o swoją przyszłość, bowiem szybkość i profesjonalizm działania Gastamo JOB SERVICE znacznie skraca czas poszukiwania nowej atrakcyjnej oferty pracy w Niemczech.