Praca w hotelarstwie Niemcy

Niemcy, dysponują jednym z najlepiej rozwiniętych sektorów hotelarskich w całej Europie, na co wpływ mają różne czynniki, a głównym jest oczywiście turystyka. Niemcy są krajem, który każdego roku odwiedzają setki tysięcy obcokrajowców z najdalszych zakątków świata. Goście najczęściej zatrzymują się w lokalnych hotelach, motelach i ośrodkach wypoczynkowych, których właściciele chętnie pozyskują do pracy, nowych pracowników z zagranicy.

 

Praca w Niemczech, praca w hotelarstwie – oferta rynku pracy

Skoro jest popyt to musi być także i podaż. To zdanie idealnie odzwierciedla sytuację w niemieckim sektorze hotelarskim. Branża ta w dalszym ciągu ma się nadzwyczaj dobrze, wraz z każdym rokiem przybywa tutaj hoteli i innych miejsc kwaterunkowych, z których mogą korzystać nie tylko wczasowicze, ale także osoby przybywające do Niemiec w sprawach biznesowych. Szacuje się, że największa liczba polskich imigrantów zarobkowych zatrudniona jest właśnie w sektorze hotelarskim. Praca w Niemczech to okazja do poprawy dotychczasowej kiepskiej sytuacji finansowej.

Z dostępnych ofert pochodzących z branży hotelarskiej, zdecydowanie częściej korzystają kobiety niż mężczyźni, które zazwyczaj starają się o pracę na stanowisku pokojówki, pomocy do sprzątania lub pomocy kuchennej. Podjęcie pracy za granicą jest także świetnym sposobem na poznanie innej kultury i obyczajów, a także języka. Śmiało więc można stwierdzić, że w parze w raz z rozwojem kariery zawodowej idzie rozwój osobisty.

Jeżeli chodzi o miesięczną wysokość pensji to jest ona adekwatna do objętego stanowiska oraz rodzaju zawartej umowy o pracę. W Niemczech podobnie jak w Austrii nie obowiązuje jedna i ta sama minimalna stawka. Płace są różne, dla przykładu pokojówki pracujące za zachodnią granicą naszego kraju mogą zarobić do 1400 euro na miesiąc, bądź też ok.7-10 euro na godzinę. Osoby dysponujące odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi oraz dłuższym stażem pracy i dodatkowymi umiejętnościami, mogą starać się o pracę w renomowanych placówkach, wówczas ich wynagrodzenie może osiągnąć kwotę ok. 2000 euro. Wydawać by się mogło, że kwota wynagrodzenia jest zbliżona do stawek obowiązujących w Polsce, nie mniej jednak warto mieć na uwadze fakt zarobku pieniędzy w obcej walucie, w tym wypadku w euro, co w przeliczeniu na polskie złotówki zwiększa sumę otrzymanej pensji pond czterokrotnie.

Niemieckie firmy doceniają rzetelnych i sumiennych pracowników, których trud i wysiłek włożony w wykonywaną pracę zostaje nagrodzony poprzez przyznanie im atrakcyjnych dodatków do otrzymywanej pensji. Co więcej również rodzice, którzy zdecydują się na wyjazd za granicę po czterech miesiącach rozliczania się z miejscowym Urzędem Skarbowym mogą starać się o świadczenie rodzinne wypłacane na dziecko.

Bezpieczna praca w Niemczech z Gastamo JOB SERVICE

Niemiecki rynek pracy obfituje w oferty z sektora hotelarskiego. Pracę na atrakcyjnych warunkach mogą tam znaleźć zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a także pary. Wśród dostępnych ogłoszeń, nie brakuje także korzystnych ofert dedykowanych osobom żyjącym w związkach partnerskich. Od naszego wyboru zależeć będzie komfort życia na obczyźnie, dlatego też przy poszukiwaniu ofert pracy w Niemczech należy kierować się wyłącznie zdrowym rozsądkiem. Proces poszukiwania pracy za granicą, niekiedy może zająć nawet kilka tygodni, obowiązkiem niemieckich firm zatrudniających obcokrajowców jest zapewnienie swoim pracownikom zakwaterowania i wyżywienia. Przed wyjazdem należy zadbać również o kwestie formalne, których dopełnienie nie zawsze jest proste. Jeśli natomiast zależy nam na czasie i wiarygodności przyszłego pracodawcy, to w takich sytuacjach, warto jest poszukać pracy poprzez profesjonalną agencję pośrednictwa pracy.

Jak wygląda współpraca z Gastamo JOB SERVICE?

Nasza agencja pośrednictwa pracy za granicą, zajmuje się profesjonalnym pozyskiwaniem nowych pracowników dla niemieckich firm branży hotelarskiej – hoteli, moteli, ośrodków wypoczynkowych, schronisk itp. Po otrzymaniu życiorysu zawodowego pośrednicy Gastamo JOB SERVICE przystępują do poszukiwania ofert pracy, które dobierane są pod kątem kwalifikacji zawodowych i doświadczenia potencjalnego pracownika. Po przedstawieniu ofert przystępujemy do rozpoczęcia składania aplikacji u wybranego pracodawcy, następnie zajmujemy się umowy i przygotowaniem pracownika do wyjazdu za granicę.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej agencji pośrednictwa pracy za granicą?

Proces poszukiwania pracy za granicą przy skorzystaniu z pomocy Gastamo JOB SERVICE, w każdym jednym przypadku kończy się sukcesem. Posiadamy szerokie grono zadowolonych klientów, którzy dzięki nam i podjęciu zatrudnienia w Niemczech zrealizowali marzenia o zakupie własnego mieszkania czy samochodu. Gastamo JOB SERVICE pomaga swoim klientom w dokonaniu obowiązkowych formalności związanych np. z tymczasowym meldunkiem czy ubezpieczeniem zdrowotnym. Oprócz tego agencja doszkala Klientów w zakresie nauki języków obcych oraz poszerzania zdobytej dotychczas wiedzy, poprzez organizowanie dodatkowych kursów.

Praca w branży hotelarskiej w Niemczech – najczęściej zadawane pytania

Praca za granicą - o czym pamiętać?

Specjaliści branży hotelarskiej, którzy chcą zatrudnić się w Niemczech, powinni wykazać się umiejętnością prawidłowego rozeznania lokalnego rynku pracy. Gastamo JOB SERVICE dopasuje ofertę pracy, która będzie w pełni zgodna z Twoimi kwalifikacjami zawodowymi oraz umiejętnościami, co z kolei pozytywnie przełoży się na współpracę z niemieckim pracodawcą. Ponad to agencja zajmie się dopełnieniem wszystkich obowiązków formalnych, zakwaterowaniem oraz dojazdem do nowego miejsca pracy.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy?

Jeżeli do tej pory za granicę wyjeżdżałeś jedynie w celach turystycznych, to proces poszukiwania pracy w branży gastronomicznej, koniecznie powinieneś powierzyć profesjonalistom. Podejmując decyzję o skorzystaniu z pośrednictwa agencji możesz być spokojny o swoją przyszłość, bowiem szybkość i profesjonalizm działania Gastamo JOB SERVICE znacznie skraca czas poszukiwania nowej atrakcyjnej oferty pracy w Niemczech.