Praca w Niemczech bez języka

Choć chętnych Polaków na podjęcie pracy za granicą jest wielu, to niestety tylko nieliczni decydują się na wyjazd. Dlaczego? Jednym z powodów są bariery językowe, brak znajomości języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym w dużym stopniu wpływa zniechęcająco na poszukiwanie zatrudnienia u naszych zachodnich sąsiadów. Zatem czy osoby, które nie porozumiewają się w języku obcym są skazane wyłącznie na pracę w Polsce?

 

Zatrudnienie w Niemczech bez znajomości języka – czy jest możliwe?

Warunki zatrudnienia w Polsce, w dalszym ciągu nie są tak dobre jak oferta innych państw Unii Europejskiej. Właśnie dlatego, każdego roku ponad połowa osób bezrobotnych decyduje się na opuszczenie rodzinnego gniazda, celem znalezienia dobrze płatnej pracy. Pomimo tego, że dostępnych ofert pracy w Niemczech jest mnóstwo, to nie wszyscy polscy fachowcy i specjaliści z entuzjazmem podchodzą do nawiązania kontaktu z przyszłym niemieckim pracodawcą. Na przeszkodzie stoi oczywiście brak znajomości podstaw języka obcego. Na szczęście w dzisiejszych czasach to żaden problem i nawet osoby, które posługują się jedynie ojczystym językiem mają szansę na zdobycie zatrudnienia w Niemczech. Zagraniczni pracodawcy doceniają umiejętności zawodowe i doświadczenie, komunikatywność choć równie ważna w tym wypadku odgrywa drugorzędną rolę.

Jak wyglądają warunki pracy w Niemczech? Jest to kraj, który od wielu już lat może pochwalić się najniższą stopą bezrobocia oraz atrakcyjnymi warunkami pracy. Skupiając się na ofertach pracy, które nie wymagają od potencjalnych kandydatów znajomości języka niemieckiego chętni emigranci zarobkowi z Polski mogą starać się o pozyskanie pracy przede wszystkim w sektorze produkcyjnym np. w fabrykach, magazynach, na hali itp. Sektory handlowo-usługowe, niestety, ale oczekują od pracowników zagranicznych łatwości komunikowania się z niemieckimi klientami.

Warto pamiętać również o tym, że w Niemczech nie obowiązuje jedna stała minimalna stawka płacy. Miesięczna kwota wynagrodzenia uzależniona jest od kilku czynników – sektora zatrudnienia, objętego stanowiska, rodzaju zawartej umowy o pracę, ilości godzin do przepracowania tygodniowo itp. W zależności od rodzaju zawartej umowy o pracę, osoby zatrudnione w Niemczech muszą przepracować standardowo 39 godzin tygodniowo.

Bezpieczna praca w Niemczech bez języka z Gastamo JOB SERVICE

Samodzielne zorganizowanie wyjazdu do pracy w Niemczech, przy dodatkowym braku znajomości języka niemieckiego to nie lada wyzwanie. Biorąc pod uwagę ten fakt, trudności mogą pojawić się już na samym początku, w trakcie poszukiwania ofert pracy. W takich chwilach koniecznie należy rozważyć możliwość podjęcia zatrudnienia poprzez profesjonalną agencję pośrednictwa pracy za granicą.

Nie znając języka o wiele łatwiej o błąd, który w przyszłości można nas wiele kosztować, podpisanie umowy z niemieckim pracodawcą bez zrozumienia zawartej w niej treści skutkować może wyrażeniem zgody na zupełnie inne warunki pracy niż zakładaliśmy. Zamiast ryzykować, należy wykazać się zdrowym rozsądkiem i poprosić o pomoc doświadczonych agentów.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej agencji pośrednictwa pracy?

Gastamo JOB SERVICE to agencja pośrednictwa pracy za granicą z wieloletnim doświadczeniem, specjalizująca się w pozyskiwaniu pracowników dla firm z największych krajów Unii Europejskiej. Decydując się na pomoc pośrednika, zwiększamy swoje szanse na pozyskanie pracy, której obowiązki zawodowe adekwatne będą do naszych indywidualnych umiejętności oraz możliwości. Działamy szybko i precyzyjnie, co z kolei przyspiesza realizację zamierzonych sobie celów. Gastamo JOB SERVICE dbając o bezpieczeństwo swoich Klientów, czuwa także nad przebiegiem zawierania umowy pomiędzy pracownikiem a wybranym pracodawcą.

Jak przebiega współpraca z Gastamo JOB SERVICE?

Myślisz, że brak znajomości języka niemieckiego przekreśla Twoje szanse na znalezienie dobrej pracy za granicą? Nic bardziej mylnego! Z pomocą Gastamo JOB SERVICE zrealizujesz swoje marzenia o zapewnieniu swojej rodzinie pełnej stabilizacji finansowej. Od czego zacząć? Jedyne co należy zrobić to udostępnić nam swój życiorys zawodowy (CV), na jego podstawie nasi agenci zajmą się przygotowaniem ofert pracy, które odpowiadać będą Twoim indywidualnym umiejętnościom i możliwościom. Współpracujemy z wieloma niemieckimi firmami, dzięki czemu wstępny proces rekrutacji nie trwa długo, co więcej za każdym razem kończy się zawarciem atrakcyjnej umowy o pracę. Gastamo JOB SERVICE zajmuje się przygotowaniem pracownika do zawarcia umowy i wyjazdu za granicę, tym celu Klienci bardzo często zapraszani się na dodatkowe szkolenia z zakresu wykonywanych obowiązków zawodowych oraz znajomości języka obcego.

Praca w Niemczech bez języka – najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy?

Aby znaleźć pracę w Niemczech, niezbędna jest znajomość języka obcego w stopniu komunikatywnym oraz prawidłowe rozeznanie miejscowego rynku pracy. Gastamo JOB SERVICE znając problem osób, którzy nie porozumiewają się w języku niemieckim stara się dopasować oferty pracy pod kątem ich kwalifikacji zawodowych. Podejmując decyzję o skorzystaniu z pośrednictwa agencji pracy bezrobotni mogą być spokojni o swoją przyszłość. Profesjonalizm działania Gastamo JOB SERVICE zdecydowanie skraca okres poszukiwania zatrudnienia w Niemczech.

Praca pełen etat za granicą - jak się do niej przygotować?

Jeżeli do tej pory ze względu na bariery językowe pracowałeś jedynie w Polsce, to proces poszukiwania pracy za granicą koniecznie powinieneś powierzyć profesjonalistom. Pracownicy Gastamo JOB SERVICE pomogą dostosować ofertę pracy zgodną z Twoimi kwalifikacjami zawodowymi oraz możliwościami pod względem komunikowania się w języku obcym, co pozytywnie przełoży się na współpracę z niemieckim pracodawcą. Agenci zadbają również o prawidłowość przebiegu zawierania umowy o pracę, co zapobiegnie wystąpieniu ewentualnych nieporozumień pomiędzy pracownikiem a pracodawcą.