Praca sezonowa za granicą

Polacy w dalszym ciągu chętnie wyjeżdżają za granicę w celach zarobkowych. Osoby, które do tej pory podejmowały pracę jedynie na terenie naszego kraju, chcąc przekonać się jak wygląda i z czym tak naprawdę wiąże się emigracja zarobkowa, często decydują się na pracę sezonową. Kilkutygodniowy wyjazd jest szansą na zarobienie dodatkowych pieniędzy oraz prostym sposobem na zdobycie doświadczenia i przekonania się do podjęcia pracy stałej u jednego z zagranicznych pracodawców.

 

Bezpieczna praca sezonowa za granicą z Gastamo JOB SERVICE

Choć emigracja zarobkowa jest szansą na lepsze życie to w dalszym ciągu wiele osób obawia się wyjazdu do innego państwa. I nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza jeżeli dotyczy to osoby młodej, która do tej pory za granicę wyjeżdżała jedynie w celach turystycznych.

Praca sezonowa wykonywana jest przez określoną część czasu np. kilka tygodni lub miesięcy, związana z danym sezonem np. wakacyjnym. Pracownik sezonowy zatrudniony jest w oparciu o umowę o pracę na czas określony „od – do”. Sama definicja pracy sezonowej kojarzy się zdecydowanej większości z pracą przy zbiorach owoców i warzyw. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem najwięcej ogłoszeń dotyczy właśnie tego sektora rynku pracy. Oprócz tego z ofert pracy sezonowej często korzystać mogą także kelnerzy, kucharze oraz pomoc kuchenna. W okresie wakacyjnym restauracje oraz ośrodki wypoczynkowe chętnie zatrudniają pracowników z innych krajów.

Co zrobić w sytuacji, kiedy ilość dostępnych ogłoszeń o pracę sezonową nas przytłacza? Niezależnie od tego na jakie stanowisko chcemy aplikować oraz kraju, do którego chcemy wyjechać swoją uwagę powinniśmy skupić przede wszystkim na bezpieczeństwie. Jeżeli mamy wątpliwości czy odpowiedzieć na wybrane z pozoru atrakcyjne ogłoszenie, to w takim wypadku najlepszym wyjściem będzie powierzenie swojej przyszłości doświadczonej agencji pośrednictwa pracy.

Czy podjęcie pracy sezonowej za granicą jest dobrym rozwiązaniem?

Praca sezonowa jest pracą tymczasową, która wiąże się z krótkotrwałym wyjazdem. To właśnie między innymi z tego powodu na wyjazdy zagraniczne w okresie wakacyjnym decydują się studenci, chociaż wśród polskich emigrantów zarobkowych nie brakuje także i osób powyżej 25 roku życia.

Bezrobotni rozważający wyjazd za granicę zazwyczaj zastanawiają się, nad zaletami podjętej przez siebie decyzji. Choć z roku na rok bezrobocie w Polsce maleje to w dalszym ciągu inne kraje takie jak Niemcy, Austria, Holandia czy Norwegia pochwalić mogą się o wiele niższą stopą bezrobocia, co więcej ich lokalny rynek pracy jest niezwykle atrakcyjny dla osób poszukujących pracy z Polski. Korzystne warunki pracy i wysoka minimalna stawka to dwie główne zalety, które dodatkowo zachęcają bezrobotnych do wyjazdu. W tym wypadku warto również pamiętać o tym, że zarobki uzyskiwane w obcej walucie np. w euro lub funtach szterlingach, po powrocie do Polski zwiększą się ponad czterokrotnie.

Jak działamy?

Gastamo JOB SERVICE swoje działania nakierowuje na pozyskanie jak najkorzystniejszych ofert pracy, dopasowanych w sposób indywidualny do zdobytego wykształcenia oraz posiadanego doświadczenia osoby poszukującej pracy sezonowej za granicą. Naszym dodatkowym atutem jest fakt, że podejmujemy również współpracę z pracodawcami z wielu krajów Unii Europejskiej, co dodatkowo przyspiesza etap poszukiwań nowego zatrudnienia. W ten sposób nasi Klienci zaoszczędzą przede wszystkim swój cenny czas, jaki musieliby poświęcić na przeglądanie setek tysięcy ogłoszeń o pracę dostępnych w internecie.

Chętni na skorzystanie z usług agencji pośrednictwa pracy muszą jedynie udostępnić nam swoje CV, co pozwoli na przeprowadzenie wstępnej selekcji, a tym samym ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji co do miejsca zatrudnienia.

Dlaczego warto korzystać z usług naszej agencji pracy?

Poszukiwanie pracy sezonowej za granicą wbrew pozorom nie jest tak prostym zadaniem jakby mogło się nam wydawać. „Co kraj to obyczaj” – to znane powiedzenie sprawdza się również w przypadku miejscowego rynku pracy. Bogactwo różnorodnych i atrakcyjnych oferty pracy sezonowej z pewnością komplikuje podjęcie szybkiej decyzji. W trudnych sytuacja z pomocą przychodzi Gastamo JOB SERVICE – agencja pośrednictwa pracy dbająca o dobro i bezpieczeństwo osób, które zdecydowały się na emigrację zarobkową.
Z naszą pomocą bez najmniejszego problemu otrzymasz pewną pracę u uczciwego pracodawcy. Nasi konsultanci służą fachowym doradztwem oraz pomocą wszystkim Klientom, którzy wahają się przed wyjazdem oraz tym, dla których przeszkodą są bariery językowe. Agencja pośrednictwa pracy czuwa nad przebiegiem całego procesu zawierania umowy pomiędzy przyszłym pracownikiem a potencjalnym pracodawcą, co skutecznie zabezpiecza Klientów przez możliwymi nieuczciwymi ogłoszeniodawcami.

Praca sezonowa za granicą – najczęściej zadawane pytania

Dlaczego poszukiwania pracy sezonowej za granicą należy powierzyć profesjonalistom?

W przypadku emigracji zarobkowej niezwykle należy wykazać się dobrym rozeznaniem na lokalnym rynku pracy, co pozwoli nam na nawiązanie kontaktu z uczciwym pracodawcą. Agencja pośrednictwa pracy Gastamo JOB SERVICE wyróżnia się dużym profesjonalizmem oraz skutecznością, dzięki czemu bezrobotni mogą liczyć na szybkie podjęcie nowej pracy tymczasowej. Agencja oferuje fachową doradztwo oraz pośrednictwo zarówno w zakresie aplikowania na dane stanowisko, jak i poszukiwania pracowników z zagranicy.

Jak przygotować się do rozpoczęcia pracy sezonowej za granicą?

Wyjazd za granicę powinien zostać w sposób odpowiedni i przemyślany zorganizowany, jeśli jesteś osobą, która nie wie od czego zacząć, ani na jakich czynnikach skupić swoją uwagę to wówczas najbezpieczniejszym wyjściem będzie skorzystanie z pomocy doświadczonej agencji pośrednictwa pracy. Gastamo JOB SERVICE pomoże nie tylko w wybraniu ofert pracy odpowiadających Twoim indywidualnym potrzebom, ale też zadba o bezpieczeństwo przebiegu zawierania umowy z przyszłym pracodawcą.