Praca pełen etat w Niemczech

Podjęcie pracy w pełnym wymiarze godzin za granicą, dla zdecydowanej większości bezrobotnych Polaków jest jedyną szansą na zrealizowanie marzeń o zakupie własnego mieszkania lub domu. Głównym powodem, dla którego nasi rodacy opuszczają ojczyznę są oczywiście atrakcyjne warunki zatrudnienia oraz szeroka i różnorodna oferta niemieckiego rynku pracy.

 

Polscy pracownicy w Niemczech

Niemcy to kraj bogatych ludzi i najniższej stopy bezrobocia, czego niestety nie można powiedzieć o Polsce. Choć z każdym rokiem wskaźniki zmieniają się na korzyść, to w dalszym ciągu bezrobocie w naszym kraju jest dwa razy większe niż u naszych zachodnich sąsiadów. Wpływa na to wiele czynników, jednym z nich jest bez wątpienia duża ilość wolnych miejsc pracy. W Niemczech szansę na zdobycie pracy na pełen etat mają wszyscy fachowcy, począwszy od branży budowlanej, po lekarzy i opiekunów osób starszych, kończąc na pracownikach sektora gastronomicznego.

Wiążąc swoją przyszłość zawodową z podjęciem zatrudnienia w niemieckiej firmie, należy zapoznać się z podstawowymi informacjami z zakresu warunków zatrudnienia. Otóż pracownicy pełnoetatowi, w każdym tygodniu muszą przepracować przepisowych 39 godzin, a niekiedy 40 godzin. Każda przepracowana nadgodzina jest odpowiednio wynagradzana. O czym warto pamiętać, to w Niemczech nie obowiązuje jedna stała minimalna stawka płacy. Miesięczna kwota wynagrodzenia uzależniona jest od kilku czynników – sektora zatrudnienia, objętego stanowiska, rodzaju zawartej umowy o pracę, ilości godzin do przepracowania tygodniowo itp. Najwięcej zarobią osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje oraz bogate doświadczenie zawodowe (dłuższy staż pracy). Niemieccy pracodawcy w szczególności doceniają umiejętności oraz fach w ręku, zgodnie z ich poglądami pracownik sumienny i dokładny to pracownik idealny i zarazem najbardziej pożądany.

Bezpieczna praca na pełen etat z Gastamo JOB SERVICE

Przygotowując się do podjęcia stałej pracy na pełen etat w Niemczech, dużą uwagę należy skupić na sprawach formalnych, poprzedzonych długim i czasochłonnym procesem poszukiwań odpowiednich ofert pracy, na które następnie należy odpowiedzieć. Niestety bardzo często od momentu złożenia aplikacji do czasu uzyskania pracy i wyjazdu mijają długie tygodnie a nierzadko też i miesiące. Kolejnym z czym musza się zmierzyć emigranci zarobkowi są formalności, związane z podpisaniem umowy o pracę, tymczasowym meldunkiem, ubezpieczeniem w jednej z kas chorych itp. Dla osób, które do tej pory nigdy nie wyjeżdżały w celach zawodowych cały proceder może wydawać się niezwykle skomplikowany. Dodatkowo osoby przymierzające się do podjęcia swojej pierwszej pracy, obawiają się konsekwencji wynikających z nawiązania współpracy z nieuczciwą firmą. W takich sytuacjach najkorzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego pośrednika.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej agencji pośrednictwa pracy za granicą?

Gastamo JOB SERVICE jest profesjonalną agencją pośrednictwa pracy, specjalizującą się w pozyskiwaniu pracowników dla zagranicznych firm. Swoją ofertę kierujemy do wszystkich osób, które chcą rozpocząć nową pracę na terenie Niemczech. Klienci, którzy już skorzystali z naszych usług docenili przede wszystkim komfort i wygodę, a także krótki czas trwania okresu poszukiwania zatrudnienia.

Decydując się na pomoc agencji Gastamo JOB SERVICE chętni podjęcia pracy na pełen etat w Niemczech, mogą być pewni, że przedstawiona przez nas oferta pracy będzie odpowiednia do ich kwalifikacji oraz umiejętności, co z kolei przełoży się na jakość wykonywanych przez nich obowiązków zawodowych. Agencja pośrednictwa pracy za granicą, dbając o bezpieczeństwo swoich Klientów, czuwa także nad przebiegiem zawierania umowy pomiędzy pracownikiem a wybranym pracodawcą.

Jak przebiega współpraca z Gastamo JOB SERVICE?

Jesteś zainteresowany skorzystaniem z usług agencji pośrednictwa pracy? Zastanawiasz się, jak wygląda to w praktyce? Nasza praca zaczyna się w momencie otrzymania życiorysu zawodowego (CV) od osoby poszukującej pracy w Niemczech. Informacje na temat wykształcenia, kwalifikacji oraz doświadczenia umożliwiają nam wybór ofert pracy na pełen etat dopasowanych w sposób indywidualny pod profil potencjalnego pracownika. Po przedstawieniu ofert przystępujemy do rozpoczęcia składania aplikacji u wybranego pracodawcy, następnie zajmujemy się przygotowaniem pracownika do zawarcia umowy i wyjazdu za granicę. W tym celu bardzo często zapraszamy Klientów na dodatkowe szkolenia z zakresu wykonywanych obowiązków zawodowych oraz znajomości języka obcego. Gastamo JOB SERVICE kładzie duży nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa swoim Klientom, od momentu zawarcia umowy z potencjalnym pracodawcą aż po czas jej zakończenia.

Praca na pełen etat w Niemczech – najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy?

Aby znaleźć pracę na etat w Niemczech, niezbędne jest prawidłowe rozeznanie miejscowego rynku pracy. Gastamo JOB SERVICE znając doskonale potrzeby niemieckich pracodawców oraz polskich pracowników stara się dopasować oferty pracy pod kątem umiejętności i doświadczenia osoby poszukującej zatrudnienia za granicą. Podejmując decyzję o skorzystaniu z pośrednictwa agencji pracy potencjalni pracownicy mogą być spokojni o swoją przyszłość, bowiem szybkość i profesjonalizm działania Gastamo JOB SERVICE znacznie skraca czas poszukiwania nowej dobrze płatnej posady.

Praca pełen etat za granicą - jak się do niej przygotować?

Jeżeli do tej pory za granicę wyjeżdżałeś jedynie w celach turystycznych, to proces poszukiwania pracy na pełen etat koniecznie powinieneś powierzyć profesjonalistom. Pracownicy Gastamo JOB SERVICE pomogą dostosować ofertę pracy zgodną z Twoimi kwalifikacjami zawodowymi oraz umiejętnościami, co pozytywnie przełoży się na współpracę z niemieckim pracodawcą. Agenci zadbają również o prawidłowość przebiegu zawierania umowy o pracę, ograniczając tym samym wszystkie formalności do zbędnego minimum.