Praca dla specjalistów Niemcy

Najniższa stopa bezrobocia w całej Europie oraz atrakcyjne warunki pracy – to główne powody, dla których duża liczba naszych rodaków podejmuje decyzję o rozwijaniu swojej kariery zawodowej za zachodnią granicą Polski. Oferta niemieckiego rynku pracy jest bogata i różnorodna, co zwiększa szansę na bezproblemowe i szybkie podjęcie pracy w jednej z lokalnych firm lub przedsiębiorstw.

 

Polscy specjaliści w Niemczech – oferta rynku pracy

Osoby zatrudnione w Polsce na stanowisku mechanika, spawacza, lakiernika, szefa kuchni i wielu innych, bardzo często narzekają na niskie zarobki oraz kiepskie warunki zatrudnienia. Pomimo ciężkiej pracy, jaką każdego dnia wykonują ich miesięczna pensja jest niższa niż wynagrodzenie pracowników zatrudnionych w zagranicznych firmach obejmujących dokładnie takie same stanowiska. Choć z roku na rok sytuacja na polskim rynku pracy się poprawia, to w dalszym ciągu wielu z naszych postanawia spróbować swoich sił w Niemczech. Dlaczego właśnie tam? Zwykło się mówić, że w Niemczech to praca szuka ludzi nieodwrotnie, i patrząc na aktualne statystyki śmiało możemy potwierdzić tę tezę.

Specjaliści wielu różnych branż, posiadający odpowiednie kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie mogą liczyć na otrzymanie pracy, na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach zatrudnienia. Pracownicy niemieckich firm są doceniani poprzez wzgląd na wyżej wymienione cechy, od nich także zależy wysokość otrzymywanej pensji. Rozważając wyjazd do Niemiec, warto jest wiedzieć, że w tym kraju minimalne stawki wynagrodzenia są różne. Jak nietrudno zauważyć osoby z dłuższym stażem pracy oraz dodatkowymi umiejętnościami i dobrą znajomością języka obcego zarobią więcej niż osoby, które są dopiero na samym początku swojej kariery zawodowej. Nie mniej jednak średnia wysokość miesięcznego wynagrodzenia specjalistów np. branży budowlanej waha się w granicach 1500-1800 euro, co w przeliczeniu na polskie złotówki daje sumę ponad czterokrotnie większą.

Jeżeli chodzi o kwestię maksymalnej ilości godzin pracy tygodniowej oraz przerw pracowniczych i urlopów to obowiązujące w Niemczech standardy, są bardzo podobne do polskich przepisów zawartych w „Kodeksie prawa pracy”.

Bezpieczna praca w Niemczech z Gastamo JOB SERVICE

Niezależnie od tego, w jakiej branży się specjalizujemy to do poszukiwania pracy w Niemczech należy się w sposób odpowiedni przygotować. Po pierwsze trzeba mieć na uwadze fakt, że w brew pozorom znalezienie pracy za granicą nie jest takie proste jakby mogło się wydawać. Pomimo atrakcyjnej i różnorodnej oferty niemieckiego rynku pracy, potencjalni kandydaci niekiedy muszą poświęcić kilka tygodni na sam etap selekcji dostępnych ogłoszeń o pracę. Dodatkowo emigranci zarobkowi muszą mieć na uwadze również aspekt dopełnienia formalności związanych z podpisaniem umowy o pracę, tymczasowym meldunkiem, zakwaterowaniem a także ubezpieczeniem w jednej z wybranych kas chorych. W sytuacji, kiedy zdamy sobie sprawę z tego, że natłok obowiązków może nas przerosnąć, to praktycznym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z profesjonalną agencją pośrednictwa pracy, jaką jest Gastamo JOB SERVICE.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej agencji pośrednictwa pracy?

Jesteśmy profesjonalną agencją pośrednictwa pracy, specjalizującą się w pozyskiwaniu pracowników dla zagranicznych pracodawców. Współpracujemy z wieloma renomowanymi firmami zlokalizowanymi w Niemczech, które bardzo chętnie przyjmują do swojego zespołu doświadczonych specjalistów z Polski. Nasza oferta dedykowana jest wszystkim, którzy chcą ustabilizować się finansowo poprzez pozyskanie lepszych warunków pracy. Działamy szybko i precyzyjnie co skraca okres poszukiwania zatrudnienia nawet o kilka tygodni, dodatkowo nasi Klienci mają zapewnioną fachową pomoc w zakresie dopełniania niezbędnych formalności, co jest gwarancją komfortu i bezpieczeństwa.

Jak otrzymać pracę z Gastamo JOB SERVICE?

Jesteś mechanikiem a może spawaczem, który pomimo wielu samodzielnych prób w dalszym ciągu nie otrzymał odpowiedzi na złożoną aplikację? W takiej sytuacji podjęcie współpracy z agencją pośrednictwa pracy Gastamo JOB SERVICE jest nadzwyczaj korzystnym rozwiązaniem. Jedyne co należy zrobić to przesłać nam swoje CV. Informacje na temat wykształcenia, kwalifikacji oraz doświadczenia umożliwiają nam wybór ofert pracy na pełen etat dopasowanych w sposób indywidualny pod profil danego Klienta. Po przeprowadzeniu rekrutacji, która kończy się otrzymaniem zatrudnienia, Gastamo JOB SERVICE przystępuje do przygotowania pracownika do wyjazdu. Kompletujemy wszelkie niezbędne dokumenty, zapewniamy zakwaterowanie, bezpieczny dowóz do nowego miejsca pracy oraz dodatkowe szkolenia.

Praca dla specjalistów w Niemczech – najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy?

Specjaliści danej branży, którzy chcą znaleźć dobrze płatną posadę w Niemczech, niezbędne jest prawidłowe rozeznanie miejscowego rynku pracy. Gastamo JOB SERVICE znając doskonale potrzeby niemieckich pracodawców oraz polskich fachowców stara się dopasować oferty pracy pod kątem umiejętności i doświadczenia osoby poszukującej zatrudnienia za granicą. Podejmując decyzję o skorzystaniu z pośrednictwa agencji pracy potencjalni pracownicy mogą być spokojni o swoją przyszłość, bowiem szybkość i profesjonalizm działania Gastamo JOB SERVICE znacznie skraca czas otrzymania nowej pracy.

Praca za granicą - jak się do niej przygotować?

Jeżeli do tej pory za granicę wyjeżdżałeś jedynie w celach turystycznych, to proces poszukiwania pracy w Niemczech koniecznie powinieneś powierzyć profesjonalistom. Konsultanci Gastamo JOB SERVICE dopasują ofertę pracy, która będzie w pełni zgodna z Twoimi kwalifikacjami zawodowymi oraz umiejętnościami, co z kolei pozytywnie przełoży się na współpracę z niemieckim pracodawcą. Ponad to agencja zadba także o wszystkie kwestie związane z formalnościami, zakwaterowaniem oraz dojazdem do miejsca pracy.