Praca w gastronomii Austria

Choć Austria kojarzy się wszystkim z urokliwym Wiedniem i pięknymi górskimi krajobrazami to coraz częściej postrzegana jest również jako jeden z lepszych kierunków emigracji zarobkowej. Niska stopa bezrobocia, atrakcyjna oferta rynku pracy oraz wysokie zarobki są głównymi powodami zachęcającymi do wyjazdu. Lokalny sektor gastronomii jest bogaty oraz różnorodny, co dodatkowo ułatwia i przyspiesza okres poszukiwań zatrudnienia w Austrii.

 

Praca w Austrii, praca w gastronomii – oferta rynku pracy

Austria jest krajem niezwykle sprzyjającym osobom bezrobotnym, o pracę tutaj nietrudno, co więcej austriaccy pracodawcy są bardzo pozytywnie nastawieni do obcokrajowców. Polscy absolwenci szkół gastronomicznych bez problemu znajdą tutaj pracę na korzystnych warunkach zatrudnienia. Jedną z największych zalet podjęcia pracy w miejscowej firmie są bez wątpienia stosunkowo wysokie zarobki. Pensja za wykonaną pracę otrzymywana jest w obcej walucie, w tym przypadku EUR, co w efekcie zwiększa przychody ponad czterokrotnie. Oprócz tego pracownicy sektora gastronomicznego mogą liczyć na atrakcyjne dodatki do pensji np. za nadgodziny lub bądź też w postaci napiwków.
Jeżeli chodzi o dostępne oferty pracy branży gastronomicznej, to chętni do podjęcia zatrudnienia w Austrii aplikacje składać mogą na stanowisko kucharza, pomocy kuchennej, kelnera-kelnerki, barmana, a także piekarza-cukiernika.

Jakie warunki należy spełnić by móc uzyskać pracę w gastronomii w Austrii? Osoby, które chcą ubiegać się o pracę na jednym z wyżej wymienionych stanowisk powinny dysponować odpowiednimi kwalifikacjami zawodowymi. Znajomość języka obcego bez wątpienia będzie dodatkowym atutem, który umożliwi otrzymanie lepszej pracy, ale w dzisiejszych czasach nie jest to warunek konieczny. W Austrii podobnie jak w Niemczech czy Holandii, nie obowiązuje jedna i ta sama minimalna stawka płac. Kwota otrzymywanego wynagrodzenia w każdym innym przypadku będzie różna. Wpływ na wysokość miesięcznej pensji ma m.in.: rodzaj zawartej umowy o pracę, wybór miejsca pracy i stanowiska. Średnia wysokość pensji kucharza waha się w granicach 1400-1600 euro, nieco mniej, bo ok. 1300 euro zarobią osoby pracujące na stanowisku pomocy kuchennej, kelnerzy i kelnerki mogą liczyć na zarobki rzędu 7 euro za godzinę pracy.

Wyjazd do pracy do Austrii jest świetnym rozwiązaniem zarówno w przypadku osób poszukujących dodatkowego źródła dochodu w sezonie wakacyjnym, jak i osób bezrobotnych, które nie mogą znaleźć atrakcyjnej oferty pracy w Polsce. Praca sezonowa cieszy się szczególnie dużą sympatią wśród polskich studentów i uczniów, z kolei z ofert pracy na pełen etat najczęściej korzystają pracownicy z dłuższym stażem pracy.

Bezpieczna praca w Austrii z Gastamo JOB SERVICE

Austriacki sektor gastronomiczny obfituje w atrakcyjne oferty dla specjalistów branży gastronomicznej. Ogromna ilość dostępnych ogłoszeń o pracę bez wątpienia utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji. Chcąc uzyskać dobrze płatną posadę przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpiecznych warunków pracy, należy wykazać się dobrą znajomością lokalnego rynku pracy, zgodnie z opinią specjalistów jest to klucz do sukcesu.

Podjęcie pracy w austriackiej branży gastronomicznej to nie tylko same pozytywy, jak się okazuje nierzadko osoby chętne i zdecydowane rezygnują już na etapie samego poszukiwania pracy. Trudności związane z załatwianiem niezbędnych formalności to kolejny czynnik zniechęcający do podjęcia pracy u zagranicznego pracodawcy. W takim przypadku skutecznym wyjściem z sytuacji będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy.

Jak działamy?

Głównym zadaniem Gastamo JOB SERVICE jest pozyskanie atrakcyjnych ofert pracy odpowiadających indywidualnych warunkom danego Klienta, co gwarantuje dużą oszczędność czasu i wysiłku włożonego w poszukiwanie nowej pracy w sektorze gastronomicznym. Jedyne co należy zrobić to przesłać nam swoje CV, po wstępnej weryfikacji nasi specjaliści dostosują konkretne oferty pracy do umiejętności i kwalifikacji potencjalnego pracownika. Kolejnym etapem działań podjętych przez agencję pośrednictwa pracy jest nawiązanie umowy z wybranym pracodawcą oraz przygotowania do wyjazdu związane ze sprawami formalnymi oraz dodatkowym przeszkoleniem pracownika.

Dlaczego warto korzystać z usług naszej agencji pracy?

Działania Gastamo JOB SERVICE skupiają się na szybkim i skutecznym pozyskaniem miejsca pracy dla Klienta. Decydując się na pomoc agencji pośrednictwa pracy za granicą, chętni podjęcia pracy w gastronomii w Austrii, mogą być pewni, że przedstawiona przez nas oferta pracy będzie odpowiednia do ich wykształcenia oraz zdobytego doświadczenia. Gastamo JOB SERVICE czuwa także nad przebiegiem całego procesu zawierania umowy pomiędzy przyszłym pracownikiem a potencjalnym pracodawcą, co skutecznie zabezpiecza Klientów przez możliwymi nieuczciwymi ogłoszeniodawcami.

Praca w branży gastronomicznej w Austrii – najczęściej zadawane pytania

Praca za granicą - o czym pamiętać?

Specjaliści branży gastronomicznej, którzy chcą znaleźć pracę w Austrii, powinni wykazać się umiejętnością prawidłowego rozeznania lokalnego rynku pracy. Gastamo JOB SERVICE dopasuje ofertę pracy, która będzie w pełni zgodna z Twoimi kwalifikacjami zawodowymi oraz umiejętnościami, co z kolei pozytywnie przełoży się na współpracę z austriackim pracodawcą. Ponad to agencja zajmie się dopełnieniem wszystkich obowiązków formalnych, zakwaterowaniem oraz dojazdem do nowego miejsca pracy.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy?

Jeżeli do tej pory za granicę wyjeżdżałeś jedynie w celach turystycznych, to proces poszukiwania pracy w branży gastronomicznej, koniecznie powinieneś powierzyć profesjonalistom. Podejmując decyzję o skorzystaniu z pośrednictwa agencji możesz być spokojny o swoją przyszłość, bowiem szybkość i profesjonalizm działania Gastamo JOB SERVICE znacznie skraca czas poszukiwania nowej atrakcyjnej oferty pracy w Austrii.