Praca dla specjalistów Austria

Pomimo tego, że w ostatnich latach liczba polskich emigrantów zarobkowych zmalała, to w dalszym ciągu zdecydowana większość posiadacze statusu osoby bezrobotnej oraz pracownicy niezadowoleni ze swoich niskich pensji poszukują lepszej pracy za granicą. Jakie kierunki wybierane są najczęściej? Oczywiście standardowo Niemcy, Norwegia i Wielka Brytania, a w ostatnich miesiącach także i Austria, której sprzyjające warunki rynku pracy zachęcają do przyjazdu obcokrajowców, w tym także naszych rodaków.

 

Polscy specjaliści w Austrii – oferta rynku pracy

Podjęcie pracy za granicą jest korzystne z pod wieloma względami. Wśród zalet najczęściej wymienianych przez emigrantów zarobkowych z Polski są oczywiście wysokie zarobki. Niestety, ale w Polsce w dalszym ciągu nie docenia się ciężkiej pracy, wiedzy oraz doświadczenia specjalistów z różnych branż. W Austrii pracownicy posiadający wysokie kwalifikacje oraz bogate doświadczenie są najbardziej pożądaną grupą specjalistów. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, fachowcy znając się dokładnie na tym co robią, pracują o wiele wydajniej, co z kolei pozytywnie przekłada się na funkcjonowanie całej firmy. Jak widać wiedza i fach w ręku są gwarancją pozyskania dobrze płatnej posady.

Jesteś ciekaw jak przedstawiają się warunki zatrudnienia w Austrii? Czas pracy pracowników wynosi dokładnie tyle samo co w Polsce, czyli 8 godzin dziennie (40 godzin tygodniowo). W zależności od wykonywanych obowiązków zawodowych czas ten może zostać skrócony lub wydłużony. W Austrii podobnie jak w Niemczech nie obowiązuje jedna i ta sama minimalna stawka płacy. Co to oznacza w praktyce? Wysokość co miesięcznego wynagrodzenia jest różna, w zależności od branży zatrudnienia, doświadczenia, rodzaju umowy o pracę, objętego stanowiska, czasu pracy itp. pracownicy mogą zarobić od 1600 euro w górę. Tutaj należy wspomnieć o kolejnej zalecie wiążącej się z emigracją zarobkową, która nie umyka naszym rodakom. Chodzi oczywiście o uzyskiwanie przychodów w obcej walucie, w tym wypadku w euro, jak nietrudno zauważyć suma gotówki zarobionej w Austrii, po powrocie do kraju zwiększy się czterokrotnie.

Specjaliści posiadający wysokie kwalifikacje zawodowe mogą liczyć także na specjalne „pracownicze” przywileje, chociażby takie jak dodatki do pensji, dodatkowe przerwy itp. W tej kwestii wszystko uzależnione jest od indywidualnej polityki wewnętrznej firmy, w jakiej podejmiemy zatrudnienie. Jeżeli chodzi o oferty pracy to bez problemu o nową pracę w Austrii mogą starać się polscy specjaliści, posiadający uprawnienia do wykonywania zawodu mechanika, ślusarza, spawacza, budowniczego, kucharza, opiekuna medycznego itp. Austriacki rynek pracy jest jednym z najbardziej różnorodnych i otwartych na fachowców z zagranicy, co zwiększa szansę naszych rodaków na otrzymanie wymarzonej pracy i poprawę warunków życiowych.

Bezpieczna praca w Austrii z Gastamo JOB SERVICE

Każdy, kto choć raz próbował samodzielnie zorganizować sobie wyjazd za granicę do pracy z pewnością wie, ile wysiłku i czasu należy poświęcić by móc zrealizować zamierzone cele. Oprócz znalezienia idealnej oferty pracy, trzeba pamiętać również o kwestiach związanych z wynajęciem mieszkania, dojazdem oraz dopełnieniem wszystkich niezbędnych formalności, które umożliwią nam podjęcie legalnej pracy. Osoby, które przymierzają się do tego, by po raz pierwszy zmierzyć się z tym trudnym zadaniem, nierzadko rezygnują już na samym starcie. Dlatego też w chwili zniechęcenia oraz poczucia bezradności i wątpliwości najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej agencji pośrednictwa pracy?

Głównym zadaniem Gastamo JOB SERVICE jest pozyskanie atrakcyjnych ofert pracy odpowiadających posiadanym kwalifikacjom zawodowych osoby poszukującej zatrudnienia w Austrii, co gwarantuje dużą oszczędność czasu i wysiłku włożonego w poszukiwanie nowej pracy. Gastamo JOB SERVICE dba także o prawidłowy przebieg procesu zawierania umowy pomiędzy przyszłym pracownikiem a potencjalnym pracodawcą, co skutecznie chroni polskich specjalistów przed nawiązaniem umowy z nieuczciwą firmą. Ponad to agencja pośrednictwa pracy zajmuje się także zagwarantowaniem swoim Klientom zakwaterowania, dojazdu do nowego miejsca pracy oraz dodatkowymi szkoleniami przygotowującymi do objęcia danego stanowiska.

Jak otrzymać pracę z Gastamo JOB SERVICE?

To bardzo proste! Jedyne co należy zrobić to przesłać nam swoje CV, po wstępnej weryfikacji nasi pośrednicy dostosują konkretne oferty pracy do posiadanych kwalifikacji zawodowych oraz doświadczenia osoby poszukującej zatrudnienia. Po przedstawieniu konkretnych ofert i wstępnym zatwierdzeniu warunków umowy, kolejnym zadaniem Gastamo JOB SERVICE jest dokładne przygotowanie pracownika do wyjazdu do Austrii.

Praca dla specjalistów w Austrii – najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy?

Poszukiwania pracy za granicą wymagają posiadania pewnych umiejętności i dobrego rozeznania lokalnego rynku, które ułatwią podjęcie jak najkorzystniejszej dla nas decyzji. Profesjonalna agencja pośrednictwa pracy Gastamo JOB SERVICE zajmie się wyszukaniem oferty pracy pod kątem dopasowania ich do kwalifikacji zawodowych i specjalizacji osoby, chcącej znaleźć dobrą posadę w Austrii, co zdecydowanie skróci czas trwania całego procederu związanego ze zdobyciem nowego zatrudnienia.

Praca za granicą - jak się do niej przygotować?

Jeżeli jesteś specjalistą danej branży z wieloletnim doświadczeniem, który do tej pory nie wyjeżdżał za granicę celem podjęcia zatrudnienia, to w takiej sytuacji najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z profesjonalną agencją pośrednictwa pracy. Gastamo JOB SERVICE pomoże w znalezieniu pracy w Austrii dostosowanej do Twoich indywidualnych kwalifikacji zawodowych, doświadczenia oraz oczekiwań. Pośrednicy zadbają również o bezpieczeństwo przebiegu zawierania umowy z przyszłym pracodawcą, ograniczając tym wszystkie formalności do minimum.