Praca sezonowa w Austrii

Austria jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych kierunków przez osoby poszukujące nowej i dobrze płatnej sezonowej pracy za granicą. Choć jeszcze do niedawna Austria kojarzyła się wszystkim głównie z pięknymi Alpami i feriami zimowymi to dzisiaj wielu z naszych rodaków coraz chętniej wyjeżdża tam w celu znalezienia zatrudnienia. Praca w innym kraju to szansa na lepsze życie, na co duży wpływ ma oczywiście wysokość otrzymywanego wynagrodzenia.

 

Bezpieczna praca za granicą z Gastamo JOB SERVICE

Praca sezonowa (tymczasowa) jest świetnym rozwiązaniem w przypadku osób, które chcą podratować swój domowy budżet. Kilkutygodniowy wyjazd dla wielu jest jedyną szansą na zrealizowanie marzeń o zakupie auta czy egzotycznych wakacjach.

Emigracja zarobkowa traktowana jest przez naszych rodaków jako prosty sposób na poprawę dotychczasowych warunków życia. Podjęcie pracy sezonowej w Austrii to nie tylko same pozytywy, jak się okazuje nierzadko chętni rezygnują już na samym początku, czyli etapie poszukiwania pracy. Trudności związane z załatwianiem niezbędnych formalności to kolejny czynnik zniechęcający do podjęcia pracy u zagranicznego pracodawcy. W takim przypadku skutecznym wyjściem z sytuacji będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy.

Czy podjęcie pracy sezonowej w Austrii jest dobrym rozwiązaniem?

Austria zaliczana jest do grupy krajów o najniższej stopie bezrobocia, która jest niemalże o połowę niższa niż w Polsce. Państwo to jest otwarte na pracowników z zagranicy, decyzja o podjęciu pracy sezonowej w Austrii niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z największych zalet zatrudnienia u austriackiego pracodawcy są bez wątpienia stosunkowo wysokie zarobki. Pensja za wykonaną pracę otrzymywana jest w obcej walucie, w tym przypadku EUR, co w efekcie zwiększa przychody ponad czterokrotnie. Oprócz tego pracownicy sezonowi mogą liczyć na atrakcyjne dodatki do pensji wynikające z tzw. umów sezonowych. Osoby zainteresowane pracą sezonową (tymczasową) w Austrii zatrudniane są zazwyczaj przy zbiorach owoców lub w okresie żniw.

Praca sezonowa wiąże się z kilkutygodniowym wyjazdem, w trakcie którego pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia swojemu nowemu pracownikowi wyżywienia oraz zakwaterowania. Zgodnie z prawem obowiązującym w Austrii czas pracy pracowników sezonowych nie może przekraczać 12 godzin dziennie (60 godzin tygodniowo).

Jak działamy?

Głównym celem działań podjętych przez Gastamo JOB SERVICE jest pozyskanie atrakcyjnych ofert pracy odpowiadających indywidualnych warunkom danego Klienta, co gwarantuje dużą oszczędność czasu i wysiłku włożonego w poszukiwanie nowej pracy. Jedyne co należy zrobić to przesłać nam swoje CV, po wstępnej weryfikacji nasi specjaliści dostosują konkretne oferty pracy do umiejętności i kwalifikacji potencjalnego pracownika.

Wybierając poszczególne oferty dbamy o to by w trakcie trwania podjętej pracy sezonowej w Austrii nasi Klienci zdobyli również nowe umiejętności i doświadczenie, które w przyszłości pozwolą im na znalezienie stałego zatrudnienia na wyższym stanowisku.

Dlaczego warto korzystać z usług naszej agencji pracy?

Proces poszukiwania pracy sezonowej w Austrii jest procesem bardzo czasochłonnym i wymagającym. Austriacki rynek pracy jest bogaty w różnorodne oferty o zatrudnienie tymczasowe (sezonowe) przez potencjalnych pracodawców, w związku z czym znalezienie odpowiedniego ogłoszenia może być bardzo kłopotliwe. Tracąc czas na przeglądanie kolejnych ofert zmniejszamy tym samym swoją szansę na podjęcie dodatkowej pracy. Powierzenie tego z pozoru trudnego zadania agencji pośrednictwa pracy Gastamo JOB SERVICE w znacznym stopniu skróci okres poszukiwania nowej pracy, co więcej agencja zadba o Twoje dobro i bezpieczeństwo.

Posiadamy szerokie grono zadowolonych Klientów, którzy z naszą pomocą otrzymali dobrze płatną posadę u zagranicznego pracodawcy. Zespół specjalistów Gastamo JOB SERVICE w sposób indywidualny podchodzi do każdego zadania, skupiając się przede wszystkim na potrzebach i oczekiwaniach swoich Klientów. Agencja pośrednictwa pracy czuwa nad przebiegiem całego procesu zawierania umowy pomiędzy przyszłym pracownikiem a potencjalnym pracodawcą, co skutecznie zabezpiecza Klientów przez możliwymi nieuczciwymi ogłoszeniodawcami.

Koszty korzystania z usług pośrednictwa agencji pracy Gastamo JOB SERVICE szacowane są indywidualnie dla każdego Klienta. Na ostateczną wycenę usługi składa się wiele istotnych czynników począwszy od kierunku i długości czasu poszukiwania nowej pracy, kończąc na osobistych wymaganiach Klientów. Profesjonalne wsparcie i skuteczne działanie agencji są inwestycją we rozwój osobisty oraz przyszłość, co jest gwarancją osiągnięcia zamierzonych celów i polepszenie dotychczasowych warunków życia.

Praca sezonowa w Austrii – najczęściej zadawane pytania

Dlaczego poszukiwania nowej pracy za granicą należy powierzyć profesjonalistom?

Poszukiwania pracy tymczasowej za granicą wymagają posiadania pewnych umiejętności i dobrego rozeznania lokalnego rynku, które ułatwią podjęcie jak najkorzystniejszej dla nas decyzji. Profesjonalna agencja pośrednictwa pracy Gastamo JOB SERVICE zajmie się wyszukaniem oferty pracy pod kątem dopasowania ich do kwalifikacji osoby, chcącej znaleźć dobrze płatną pracę sezonową w Austrii, co zdecydowanie skróci czas trwania całego procederu związanego ze zdobyciem nowego zatrudnienia.

Jak przygotować się do rozpoczęcia pracy sezonowej za granicą?

Jeżeli jesteś osobą, która do tej pory nigdy nie wyjeżdżała za granicę celem podjęcia zatrudnienia, to w takiej sytuacji najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z profesjonalną agencją pośrednictwa pracy. Specjaliści Gastamo JOB SERVICE pomogą w znalezieniu pracy dostosowanej do Twoich indywidualnych umiejętności, doświadczenia oraz oczekiwań. Pośrednicy zadbają również o bezpieczeństwo przebiegu zawierania umowy z przyszłym pracodawcą, ograniczając tym samym do minimum wszystkie formalności.