Praca w Austrii bez języka

Podjęcie pracy zagranicą jest prostym sposobem na zarobienie większych pieniędzy, co wiąże się nie tylko z wyższymi stawkami minimalnymi, ale także i uzyskiwaniem przychodów w obcej walucie. Pożądanym kierunkiem emigracji zarobkowej w ostatnich czasach stała się Austria, która chętnie pozyskuje fachowców z innych państw. Niestety bardzo często wielu Polaków rezygnuje z wyjazdu, tylko ze względu na bariery językowe. Jakie są realne szanse na zdobycie zatrudnienia w jednej z austriackich firm bez znajomości jakiegokolwiek innego języka obcego?

 

Zatrudnienie w Austrii bez znajomości języka – czy jest możliwe?

Decyzja o podjęciu pracy za granicą powinna być dokładnie przemyślana, pod uwagę należy wziąć każdy aspekt związany z wyjazdem do Austrii. Według aktualnych danych statystycznych Polacy, którzy zrezygnowali z przystąpienia do procesu poszukiwania pracy za granicą swój wybór uzasadniali obawą związaną z obowiązkiem komunikowania się w języku obcym. W Austrii, oficjalnym językiem urzędowym jest język niemiecki, a w zasadzie to jego austriacka odmiana, charakteryzująca się lżejszą formą. Ponad to w zależności od regionu, ludność często posługuje się także językiem chorwackim, słoweńskim, węgierskim i oczywiście angielskim. Co w sytuacji, kiedy żaden z wyżej wymienionych języków nie jest nam bliski? Pomimo barier językowych, chętni na pracę w Austrii Polacy mają duże szanse na znalezienie posady na atrakcyjnych warunkach, bowiem dla zdecydowanej większości zagranicznych pracodawców liczą się posiadane kwalifikacje zawodowe oraz zdobyte doświadczenie.

A jak prezentuje się oferta austriackiego rynku pracy? Jak wyglądają tutejsze przepisy dotyczące warunków zatrudnienia? Stopa bezrobocia jest tutaj o połowę niższa niż w Polsce, osoby bez znajomości języka swoich sił próbować mogą przede wszystkim w branży produkcyjnej. W tym wypadku należy skupić się na tych ofertach pracy, które nie będą wymagały od nas kontaktowania się z klientami, co miało by miejsce w chwili aplikowania na stanowisko kelnera lub opiekuna medycznego.

Pracownicy zatrudnieni w austriackich firmach, bardzo chwalą sobie tutejsze prawa pracownika. Oprócz wysokiej minimalnej stawki, zatrudnieni mogą liczyć także na atrakcyjne dodatki do pensji. Wysokość wynagrodzenia jest różna i zależy on m.in. od branży zatrudnienia, doświadczenia, rodzaju umowy o pracę, objętego stanowiska, czasu pracy itp. Czas pracy pracowników wynosi dokładnie tyle samo co w Polsce, czyli 8 godzin dziennie (40 godzin tygodniowo). W zależności od wykonywanych obowiązków zawodowych czas ten może zostać skrócony lub wydłużony.

Bezpieczna praca w Austrii bez języka z Gastamo JOB SERVICE

Brak znajomości chociażby podstaw języka niemieckiego lub angielskiego może w znacznym stopniu utrudniać poszukiwania pracy w Austrii. Atrakcyjnych ogłoszeń o pracę w kraju, który słynie z pięknych górskich krajobrazów jest wiele, co zdecydowanie komplikuje podjęcie odpowiedniej decyzji. Dodatkowym problemem są bariery językowe, czego najczęstszym efektem jest nawiązanie umowy z nieuczciwym pracodawcą. Chcąc uniknąć przykrych niespodzianej, a jednocześnie skrócić czas bezrobocia należy skonsultować się z doświadczoną agencją pośrednictwa pracy za granicą, jaką jest Gastamo JOB SERVICE.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej agencji pośrednictwa pracy?

Agencja pośrednictwa pracy Gastamo JOB SERVICE jest firmą z wieloletnim doświadczeniem, która zajmuje się pozyskiwaniem pracowników dla zagranicznych pracodawców. Korzystając z naszej pomocy nawet osoby posługujące się jedynie ojczystym językiem mają dużą szansę na lepszą przyszłość, poprzez zatrudnienie w renomowanej firmie.

Głównym zadaniem Gastamo JOB SERVICE jest pozyskanie atrakcyjnych ofert pracy odpowiadających indywidualnych profili zawodowych naszych Klientów, co zapewnia dużą oszczędność czasu i wysiłku włożonego w proces poszukiwania pracy za granicą.

Jak przebiega współpraca z Gastamo JOB SERVICE?

Podjęcie pracy za granicą nie zawsze wiąże się z koniecznością posiadania umiejętności płynnego komunikowania się przy pomocy języka obcego. Gastamo JOB SERVICE współpracuje z austriackimi firmami, które chętnie zatrudniają pracowników dopiero rozpoczynających naukę języka niemieckiego lub angielskiego. Co więcej w przypadku ofert pracy w przemyśle, pracodawcy bardzo rzadko zwracają uwagę na kwestie językowe potencjalnych kandydatów.
Po otrzymaniu CV Gastamo JOB SERVICE natychmiast przystąpi do pozyskania ofert pracy, adekwatnych do profilu osoby bezrobotnej. Po przebrnięciu przez wstępną rekrutację Gastamo JOB SERVICE zajmuje się także doszkalaniem i przygotowaniem pracowników do wyjazdu za granicę m.in. poprzez organizowanie przyspieszonych kursów nauki wybranego języka obcego.

Praca w Austrii bez języka – najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy?

Poszukiwania pracy za granicą wymagają znajomości języka obcego choćby na podstawowym poziomie oraz posiadania pewnych umiejętności i dobrego rozeznania lokalnego rynku, które ułatwią podjęcie jak najkorzystniejszej dla nas decyzji. Profesjonalna agencja pośrednictwa pracy Gastamo JOB SERVICE zajmie się wyszukaniem oferty pracy pod kątem dopasowania ich do kwalifikacji osoby, chcącej znaleźć dobrze płatną posadę w Austrii, co zdecydowanie skróci czas trwania całego procederu związanego ze zdobyciem nowego zatrudnienia.

Praca pełen etat za granicą - jak się do niej przygotować?

Jeżeli jesteś osobą, która ma problemy z porozumiewaniem się w języku niemieckim lub innym języku obcym, ale jednocześnie chcesz podjąć się pracy w Austrii, to w takiej sytuacji najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z profesjonalną agencją pośrednictwa pracy. Specjaliści Gastamo JOB SERVICE pomogą w znalezieniu pracy dostosowanej do Twoich indywidualnych umiejętności, doświadczenia oraz znajomości języków. Pośrednicy zadbają również o bezpieczeństwo przebiegu zawierania umowy o pracę z austriackim pracodawcą.