Praca w gastronomii Niemcy

Absolwenci szkół gastronomicznych, coraz częściej podejmują decyzję o opuszczeniu rodzinnego miasta i wyjeździe za granicę, celem znalezienia nowej pracy na dużo lepszych warunkach. Niemcy są krajem o najniższej stopie bezrobocia, który z otwartymi ramionami przyjmuje imigrantów zarobkowych z całej Europy, w tym także i z Polski.

 

Praca w Niemczech, praca w gastronomii – oferta rynku pracy

Sektor gastronomiczny w Niemczech obfituje w atrakcyjne oferty pracy, z których chętnie korzystają nasi rodacy, a w szczególności mężczyźni. Zainteresowani aplikować mogą między innymi na stanowisko: kucharza (młodszego kucharza, szefa kuchni), pomocy kuchennej, kelnera, barmana, baristy itp. W przypadku branży gastronomicznej warunkiem koniecznym jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych, zdobyte kilkuletnie doświadczenie jest kolejnym atutem, który można wykorzystać w trakcie wybierania poszczególnych ofert pracy. Pracownicy z dłuższym stażem pracy mają dużą szansę na otrzymanie posady na wyższym stanowisku. Co więcej w dzisiejszych czasach, brak znajomości języka obcego nie jest żadnym problemem, bowiem wśród tysiąca dostępnych ogłoszeń, nie brakuje także i takich dedykowanych osobom, które mają problemy z porozumiewaniem się w języku niemieckim. Pracując w gastronomii nietrudno o awans, młodzi kucharze, którzy nieustannie się rozwijają bardzo szybko stają się profesjonalnymi szefami kuchni.

Czy praca za granicą popłaca? Pewnie, że tak! Takie zdanie podziela, każdy z Polaków, który miał okazję choćby przez krótki okres czasu pracować w Niemczech. Nie dość, że warunki zatrudnienie są o wiele korzystniejsze to w dodatku miesięczne wynagrodzenie również jest niczego sobie. Z racji tego, że w Niemczech nie ma jednej stawki minimalnej dla wszystkich sektorów gospodarki rynkowej, to wysokość pensji będzie różna. Wpływ na to, ile zarobimy zajmując jedno ze stanowisk branży gastronomicznej ma rodzaj zawartej umowy i objętego stanowiska, miejsca pracy oraz posiadane kwalifikacji zawodowych i staż pracy. Nie mniej jednak średnia pensja kucharza waha się w granicach 1400-1650 euro, nieco mniej, bo ok. 1300 euro zarobią osoby pracujące na stanowisku pomocy kuchennej, kelnerzy i kelnerki mogą liczyć na zarobki rzędu 7 euro za godzinę pracy – tutaj należy pamiętać także o atrakcyjnych napiwkach. Dodatkowym atutem jest fakt otrzymywania pensji w obcej walucie, dzięki temu pieniądze, które odłożyliśmy przebywając w Niemczech po powrocie do kraju ponad czterokrotnie zwiększą swoją wartość.

Wyjazd za granicę dla wielu jest także prostym sposobem na zapoznanie się z historią oraz kulturą innych państw. W końcu po wykonaniu codziennych obowiązków zawodowych pracownicy mogą udać się na zwiedzanie okolicznych zabytków i innych atrakcji turystycznych.

Bezpieczna praca w Niemczech z Gastamo JOB SERVICE

Decydując się na podjęcie pracy za granicą dużą uwagę należy skupić na kwestiach związanych z organizacją wyjazdu. Obecnie zdecydowana większość niemieckich pracodawców oferuje imigrantom zarobkowym atrakcyjne warunki zatrudnienia. Jednym z nich jest zagwarantowanie pracownikowi z zagranicy zakwaterowania, a niekiedy także i wyżywienia. Przeszukując internet celem znalezienia idealnej oferty pracy branży gastronomicznej, warto jest wybierać tylko te ogłoszenia, które prezentują się wiarygodnie. Pamiętajmy, o tym, że wyjazd w ciemno bez wcześniejszego sprawdzenia przyszłego pracodawcy może wiązać się z wyniknięciem poważnych konsekwencji, będących następstwem podjęcia nielegalnego zatrudnienia. W takich sytuacjach najkorzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego pośrednika.

Jak wygląda współpraca z Gastamo JOB SERVICE?

Gastamo JOB SERVICE jest profesjonalną agencją pośrednictwa pracy, specjalizującą się w pozyskiwaniu nowych pracowników dla niemieckich firm branży gastronomicznej – restauracji, barów, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, kawiarni itp. Absolwenci szkół zawodowych o profilu gastronomicznym chętni do podjęcia współpracy z naszą agencją, muszą jedynie udostępnić nam swoje CV. Na podstawie informacji w nim zawartych specjaliści Gastamo JOB SERVICE, przystępują do poszukiwania ofert pracy pod kątem indywidualnych kwalifikacji. Kolejnym etapem jest nawiązanie umowy z wybranym pracodawcą oraz przygotowania do wyjazdu.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej agencji pośrednictwa pracy za granicą?

Decydując się na pomoc agencji Gastamo JOB SERVICE chętni podjęcia pracy na pełen etat w Niemczech, mogą być pewni, że przedstawiona przez nas oferta pracy będzie odpowiednia do ich wykształcenia oraz doświadczenia. Działania Gastamo JOB SERVICE skupiają się na szybkim i skutecznym pozyskaniem miejsca pracy dla Klienta. Agencja czuwa także nad przebiegiem zawierania umowy pomiędzy pracownikiem a wybranym pracodawcą. Ponad to, Gastamo JOB SERVICE pomaga pracownikom w dokonaniu obowiązkowych formalności związanych np. z tymczasowym meldunkiem. Oprócz tego agencja doszkala Klientów w zakresie nauki języków obcych oraz poszerzania zdobytej dotychczas wiedzy.

Praca w branży gastronomicznej w Niemczech – najczęściej zadawane pytania

Praca za granicą - o czym pamiętać?

Specjaliści branży gastronomicznej, którzy chcą zatrudnić się w Niemczech, powinni wykazać się umiejętnością prawidłowego rozeznania lokalnego rynku pracy. Gastamo JOB SERVICE dopasuje ofertę pracy, która będzie w pełni zgodna z Twoimi kwalifikacjami zawodowymi oraz umiejętnościami, co z kolei pozytywnie przełoży się na współpracę z niemieckim pracodawcą. Ponad to agencja zajmie się dopełnieniem wszystkich obowiązków formalnych, zakwaterowaniem oraz dojazdem do nowego miejsca pracy.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy?

Jeżeli do tej pory za granicę wyjeżdżałeś jedynie w celach turystycznych, to proces poszukiwania pracy w branży gastronomicznej, koniecznie powinieneś powierzyć profesjonalistom. Podejmując decyzję o skorzystaniu z pośrednictwa agencji możesz być spokojny o swoją przyszłość, bowiem szybkość i profesjonalizm działania Gastamo JOB SERVICE znacznie skraca czas poszukiwania nowej atrakcyjnej oferty pracy w Niemczech.