Praca sezonowa w Belgii

Belgia jest jednym z najczęściej i zarazem najchętniej wybieranych kierunków emigracji zarobkowej. Jak się okazuje nasi rodacy niezależnie od wieku często decydują się na wyjazd do kraju, który wyróżnia się wielokulturowością. Do pracy sezonowej w Belgii wyjeżdżają zazwyczaj osoby młode, które chcą sobie dorobić. Jak szybko i bezpiecznie znaleźć zatrudnienie za granicą? Co do zaoferowania pracownikom zagranicznym ma Belgia?

 

Bezpieczna praca sezonowa w Belgii Gastamo JOB SERVICE

Emigracja zarobkowa w dalszym ciągu cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. Wyjazd do innego kraju, celem znalezienia zatrudnienia dla wielu jest ogromną szansą na lepsze życie. Praca sezonowa jak sama nazwa wskazuje jest pracą tymczasową trwającą zazwyczaj przez dany okres. Nie mniej jednak czasami nawet kilkutygodniowy wyjazd opłaca się lepiej niż podjęcie pracy sezonowej u kraju.

Pracę sezonową w Belgii, przy zbiorach owoców i warzyw, szczególną sympatią darzą studenci. Miejscowi pracodawcy bardzo doceniają sumienność młodych pracowników z Polski.
Jak w niedługim czasie znaleźć pracę sezonową w Belgii? Choć atrakcyjnych ofert pracy za granicą jest wiele, tylko niektóre z nich są tak naprawdę godne naszej uwagi. Przygotowując się do emigracji zarobkowej, dużą uwagę należy skupić przede wszystkim na zachowaniu bezpieczeństwa. Gastamo JOB SERVICE jako agencja pośrednictwa pracy w wieloletnim doświadczeniem udostępnia Klientom wyłącznie sprawdzone ogłoszenia, dzięki czemu mogą być oni spokojni o swoją przyszłość.

Jakie korzyści płyną z podjęcia pracy sezonowej w Belgii?

Zastanawiasz się, czy pomysł związany z wyjazdem za granicę aby na pewno jest korzystnym rozwiązaniem? Od roku 2009 Polacy chcący podjąć zatrudnienie w Belgii nie muszą ubiegać się o pozwolenie na pracę. Aby móc z łatwością porozumiewać się z belgijskim pracodawcą konieczna jest znajomość języka obcego. Belgia jest krajem różnorodnym pod każdym względem, obowiązują tutaj aż trzy języki urzędowe: niderlandzki, niemiecki oraz francuski. Co więcej znaczna część miejscowej ludności bez problemu porozumiewa się w języku angielskim.

Jeżeli chodzi o oferty pracy sezonowej w Belgii to tutaj zdecydowana większość ofert dotyczy zbiorów owoców i warzyw. Jednak to co najbardziej interesuje osoby rozważające wyjazd do pracy za granicę są zarobki. Belgia podobnie jak Niemcy czy Austria pochwalić może się stosunkowo niską stopą bezrobocia oraz wysoką minimalną stawką. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu pracy, w trakcie jednego tygodnia pracownik powinien przepracować 38 godzin. Oczywiście czas ten może się nieznacznie wydłużyć lub skrócić, wszystko tak naprawdę uzależnione jest od branży w jakiej się zatrudnimy. Warto również wspomnieć o tym, że pracownicy, którzy ukończyli 21 lat otrzymają wyższe wynagrodzenie niż osoby młodsze. Obecnie pracownicy zatrudnieni w pełnym wymiarze godzin zarabiają ok. 1300 euro na rękę, co w przeliczeniu na polskie złotówki daje nieco ponad 5500 zł.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej agencji pośrednictwa pracy Gastamo JOB SERVICE?

Jeżeli zależy Ci na tym by w niedługim czasie znaleźć dobrze płatną posadę, a jednocześnie obawiasz się ewentualnych konsekwencji wynikających z nawiązania współpracy z nieuczciwym pracodawcą to w tej sytuacji, najkorzystniejszym posunięciem będzie skontaktowanie się z Gastamo JOB SERVICE. Nasza agencja pośrednictwa pracy skupia się indywidualnie na każdym Kliencie. Oferty pracy dobierane są w sposób właściwy do informacji zawartych w CV pracownika, co znacznie przyspiesza podjęcie pracy sezonowej.

Jak wygląda praca sezonowa z Gastamo JOB SERVICE?

Naszym zadaniem jako profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy jest pomoc osobom poszukującym pracy tymczasowej w Belgii. Swoje działanie opieramy na zebranym doświadczeniu oraz wiedzy, co potwierdzić mogą nasi zadowoleni Klienci, którzy zrealizowali marzenia o emigracji zarobkowej.

Konsultanci Gastamo JOB SERVICE po zapoznaniu się z wszystkimi informacjami zawartymi w życiorysie zawodowym przeanalizują dostępne oferty pracy, po to by wybrać te najkorzystniejsze z punktu widzenia potencjalnego pracownika. I nie chodzi tutaj tylko o wysokość wynagrodzenia, ale także o dodatkowe korzyści wynikające z podjęcia zatrudnienia takie jak np. zdobywanie nowych umiejętności, doszkalanie się w zakresie wykonywanych obowiązków itp. Gastamo JOB SERVICE dba także o aspekt zachowania bezpieczeństwa formalno-prawnego, co chroni naszych Klientów przed pracą na czarno i niewypłacalnymi pracodawcami.

Praca sezonowa w Belgii – najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy?

Wbrew pozorom poszukiwanie pracy sezonowej za granicą nie jest prostym zadaniem. W tym wypadku bezrobotni chcący podjąć zatrudnienie w Belgii powinni wykazać się umiejętnością dobrej znajomości lokalnego rynku pracy, co pozwoli im na szybkie i bezpieczne znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. Gastamo JOB SERVICE współpracuje nie tylko z Polakami poszukującymi pracy za granicą, ale także i pracodawcami z różnych krajów. Korzystając z usług profesjonalnej agencji pracy oszczędzamy zarówno czas i pieniądze, zyskujemy natomiast dobrze płatną pracę u solidnego i uczciwego pracodawcy.

Praca sezonowa za granicą - jak się do niej przygotować?

Decyzja o podjęciu pracy sezonowej za granicą powinna być dobrze przemyślana i właściwie zorganizowana. Dlatego też w sytuacji, kiedy planujemy swój pierwszy wyjazd do Belgii, a nie mamy większego doświadczenia w tej kwestii, to wówczas jednym korzystnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy. Gastamo JOB SERVICE dostosowuje oferty pracy w sposób indywidualny, tak by następnie nawiązana współpraca z belgijskim pracodawcą upływała w miłej i komfortowej atmosferze. Agenci Gastamo JOB SERVICE zajmą się również wszystkimi niezbędnymi formalnościami związanymi z zawarciem umowy o pracę, co jest gwarancją podjęcia bezpiecznej pracy sezonowej.