Praca dla par w Niemczech

W dzisiejszych czasach znalezienie dobrze płatnej pracy za granicą nie stanowi większego problemu. Jednym z najchętniej wybieranych kierunków, w dalszym ciągu są nasi zachodni sąsiedzi. Niemcy są krajem o najniższym wskaźniku bezrobocia, który każdego roku przyjmuję dużą ilość imigrantów zarobkowych. W ostatnich miesiącach dużą popularność zyskały oferty pracy dedykowane parom. Jak w tej sytuacji wygląda proces rekrutacji? Jakie korzyści płyną z podjęcia pracy w Niemczech?

 

Niemcy – oferty pracy dla par

Praca za granicą daje duże możliwości na poprawę dotychczasowych warunków życia. Dla wielu jest to jedyny sposób na spełnienie marzenia o zakupie własnego mieszkania. W okresie wakacyjnym Polacy chętnie korzystają z ofert pracy sezonowej, wówczas najczęściej zatrudniają się oni przy zbiorach owoców i warzyw oraz ogrodnictwie. Oprócz pracy tymczasowej nasi rodacy często poszukują ogłoszeń o pracę na pełen etat, dzięki której mogą uzyskać upragnioną stabilizację finansową. Kobiety często podejmują się pracy jako opiekunki osób starszych, a z kolei mężczyźni mile widziani są w sektorze przemysłowym i budowniczym.

Praca w Niemczech wiąże się ze zdecydowanie lepszymi warunkami zatrudnienia, pensja wypłacana jest w obcej walucie (EUR), co dodatkowo zwiększa uzyskany przychód. Jeżeli chodzi o zarobki, to w Niemczech nie obowiązuje jedna stawka minimalna, płace są różne w zależności od wykonywanego zawodu, objętego stanowiska oraz rodzaju zawartej umowy.

Atrakcyjną nowością wśród dostępnych ofert pracy w Niemczech, są oferty dla par. Jest to świetna opcja przede wszystkim dla młodych bezdzietnych małżeństw, które chcą się ustatkować. Wspólny wyjazd wpłynie korzystnie nie tylko na relacje i więzi partnerskie, ale także na domowy budżet, który zasilać będą przychody uzyskiwane z dwóch źródeł. Sytuacja nieco bardziej komplikuje się wtedy, kiedy para poszukująca zatrudnienia ma dziecko. Niestety nie wszyscy niemieccy pracodawcy chętnie zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie całym rodzinom. Pary posiadające dziecko mogą starać się o przyznanie zasiłku rodzinnego na dziecko tzw. kindergeld, co więcej przysługuje on zarówno rodzicom pracującym i mieszkającym w Niemczech, jak i w sytuacji, kiedy tylko jeden z opiekunów zatrudniony jest za granicą i rozlicza się z niemieckim Urzędem Skarbowym.

Bezpieczna praca w Niemczech z Gastamo JOB SERVICE

Pary, które podejmą decyzję o wyjeździe do Niemczech, celem zatrudnienia w jednej z lokalnych firm, dużą uwagę skupić powinny na aspektach organizacyjnych. Znalezienie z pozoru atrakcyjnego ogłoszenia, nie jest gwarancją osiągnięcia sukcesu. W trakcie poszukiwania ofert należy wykazać się profesjonalizmem i czujnością, co uchroni nas przed nieuczciwym pracodawcą, zatrudniających swoich pracowników bez umowy o pracę („na czarno”). Firma, która przyjmuje do pracy obcokrajowców powinna zapewnić im odpowiednie warunki utrzymania, począwszy od zakwaterowania po wyżywienie. Sprawami formalnymi natomiast muszą zająć się już sami pracownicy. W momencie, kiedy uznamy, że organizacja wyjazdu jest zbyt skomplikowanym i trudnym zadaniem to praktycznym i wygodnym sposobem na pozyskanie pracy za granicą, będzie zgłoszenie się o pomoc do profesjonalnej agencji pośrednictwa Gastamo JOB SERVICE.

Jak otrzymać pracę z Gastamo JOB SERVICE?

Korzystając z usług Gastamo JOB SERVICE, która jest doświadczoną agencją pośrednictwa pracy, specjalizującą się w pozyskiwaniu pracowników dla niemieckich firm możemy być pewni tego, że w niedługim czasie od zgłoszenia agencja pozyska oferty pracy idealnie dostosowane do profilu obojga partnerów, tak by mogli oni podjąć pracę w tej samej miejscowości bądź tej samej firmie. Oferty pracy Gastamo JOB SERVICE dobiera pod względem kwalifikacji zawodowych, doświadczenia oraz dodatkowych umiejętności, co umożliwia wybranie wyłącznie atrakcyjnych ofert pracy. Osoby zatrudnione poprzez agencję pośrednictwa pracy, przed wyjazdem skorzystać mogą również z organizowanych kursów podnoszących kwalifikacje lub znajomość języka niemieckiego.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej agencji pośrednictwa pracy?

Klienci, którzy już skorzystali z naszych usług docenili przede wszystkim komfort i wygodę, a także krótki czas trwania okresu poszukiwania zatrudnienia. Pary poszukujące zatrudnienia w Niemczech poprzez agencję pośrednictwa pracy nie muszą martwić się o zakwaterowanie i dojazd do miejsca pracy oraz wszelkie formalności związane zarówno z zawarciem umowy o pracę z niemieckim pracodawcą, jak i z tymczasowym pobytem w innym kraju.

Praca w Niemczech dla par – najczęściej zadawane pytania

Jak przygotować się do podjęcia pracy za granicą?

W sytuacji, kiedy głównym celem naszych dotychczasowych wyjazdów zagranicznych były podróże turystyczne, to proces poszukiwania pracy na pełen etat lub sezonowej koniecznie należy powierzyć profesjonalistom. Pracownicy Gastamo JOB SERVICE pomogą dostosować ofertę pracy zgodną z Waszymi kwalifikacjami zawodowymi oraz umiejętnościami, zapewniając tym samym komfort podejmowanych czynności zawodowych oraz wygodę życia codziennego. Agenci zadbają również o kwestie związane z zakwaterowaniem i personalnym przygotowaniem przyszłych pracowników do wyjazdu a także o prawidłowość przebiegu zawierania umowy wiążącej, jak i pozostałych spraw formalnych.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy?

Aby znaleźć pracę w Niemczech dla siebie i swojego partnera życiowego, niezbędne jest prawidłowe rozeznanie miejscowego rynku pracy. Gastamo JOB SERVICE znając potrzeby niemieckiego rynku pracy, stara się dopasować aktualne oferty pod kątem posiadanych kwalifikacji zawodowych, umiejętności oraz doświadczenia potencjalnych kandydatów. Podejmując decyzję o skorzystaniu z pośrednictwa agencji pracy pracownicy mogą być spokojni o swoją przyszłość, bowiem szybkość i profesjonalizm działania Gastamo JOB SERVICE znacznie skraca czas poszukiwania nowej dobrze płatnej posady.