Polscy pracownicy są bardzo cenieni na rynku niemieckim. Chcąc do nich dotrzeć i skompletować wykwalifikowaną kadrę, warto zgłosić się do agencji, która ma dostęp do ogromnej bazy kandydatów. Wszystko to zapewnia Gastamo Job Service.

Szukanie osób z Polski na własną rękę wymaga sporych nakładów. Dział HR musi wykonać dużo pracy, aby znaleźć pracowników, którzy będą spełniać konkretne wymagania związane ze stanowiskiem, a także zagwarantują realizację zlecanych zadań. W celu zaoszczędzenia czasu i pieniędzy, warto zainteresować się usługami polskich agencji pracy, które specjalizują się w dostarczaniu pracowników na rynek niemiecki.

Gastamo Job Service zapewnia najwyższa jakość świadczonych usług i dostęp do wciąż aktualizowanej bazy kandydatów, z której skorzystać można w procesie rekrutacyjnym na wiele różnych stanowisk – zarówno tych specjalistycznych, jak i niewymagających dużych kwalifikacji.

Polska agencja pracy to oszczędność czasu i pieniędzy

Obecność na rynku, z którego pozyskuje się pracowników, jest bardzo ważna. Zapewnia nie tylko dobre rozeznanie, ale również łatwość dotarcia do kandydatów oraz możliwość wyboru spośród osób o zróżnicowanych kwalifikacjach i umiejętnościach.

Penetracja rynku zagranicznego wymagać będzie więc wytężonej pracy działu HR, który najpierw skupi się na stworzeniu bazy kandydatów, a następnie na ich selekcji. Cały proces poszukiwania pracowników z Polski można skrócić, decydując się na outsourcing zadań. Zatrudniając polską agencję pracy, pracodawcy pozbywają się wielu problemów związanych z wcześniej wspomnianymi działaniami.

Polska agencja pracy zapewnia przede wszystkim dostęp do wręcz ogromnej bazy kandydatów, którą można wykorzystać w sposób najkorzystniejszy dla firmy. Pozwala ona bowiem na dotarcie do osób, które spełniają wszystkie wymagania, związane z kompetencjami twardymi oraz miękkimi. Agencja pracy przejmuje więc kompetencje działu HR, zapewniając przy tym lepsze i szybsze efekty. Wszystko dzięki stałej obecności na rynku polskim.

Mając to wszystko na uwadze, pracodawca z Niemiec oszczędza nie tylko czas, ale i pieniądze. Jednocześnie może liczyć na zadowalający efekt zleconych usług.

Odpowiedzialność i usługi dodatkowe

Sporą zaletą korzystania z usług zewnętrznych agencji pracy jest fakt, iż zazwyczaj biorą one pełną odpowiedzialność za realizowany proces rekrutacyjny. Dzięki temu, pracodawca może skupić się na potrzebach własnego przedsiębiorstwa i oczekiwać realizacji kompleksowych usług od początku, do samego końca. Związane jest to między innymi z selekcją i rekrutacją kandydatów, którzy spełniają wszystkie wymagania wskazane w umowie podpisywanej z agencją pracy.

To jednak nie wszystko. Gastamo Job Service zapewnia również możliwość bezpłatnej wymiany pracownika w przeciągu pierwszych sześciu miesięcy od jego zatrudnienia. Dzięki temu, w razie jakichkolwiek problemów, pracodawca nie zostaje pozostawiony samemu sobie. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku stanowisk wymagających konkretnych umiejętności.

Jak wybrać agencję pracy z Polski?

Skorzystanie z wszystkich zalet outsourcingu zadań HR okaże się możliwe wówczas, gdy wybrana zostanie agencja ciesząca się odpowiednią renomą na rynku i zaufaniem klientów. Pozwala mieć to pewność, że zlecone usługi zostaną zrealizowane w sposób odpowiedni.

W jaki więc sposób wybrać agencję? Podczas analizowania rynku, warto skupić się na renomie firm, które na nim działają. Opinie klientów wiele mówią na temat partnera i tego, co jest on w stanie zaoferować. Ogromne znaczenie ma również sama oferta, jaką zapewnia agencja pracy. Powinna w sposób jasny i klarowny przedstawiać realizowane usługi, a także sposób, w jaki się do nich dochodzi.

Sama umowa współpracy musi wskazywać wszystkie etapy rekrutacji. Pracodawca powinien wiedzieć, jak będą pozyskiwani pracownicy. Do tego dochodzą również kwestie finansowe – zawsze warto upewnić się, czy umowa nie zawiera jakichś niekorzystnych opłat dodatkowych.

Gastamo Job Service – polska agencja pracy

Wysoki poziom realizowanych usług zapewniają uznane agencje, działające na polskim rynku od wielu lat. Kryteria te spełnia Gastamo Job Service – firma od dawna oferuje niemieckim pracodawcom dostęp do ogromnej bazy pracowników, wyróżniających się kwalifikacjami dostosowanymi do przeróżnych stanowisk. Zarówno tych specjalistycznych, jak i związanych z pracą fizyczną oraz sezonową.

Usługi realizowane przez Gastamo Job Service mają charakter kompleksowy. Współpraca rozpoczyna się od wspólnego ustalenia potrzeb pracodawcy. Określane są więc warunki, jakie muszą spełnić kandydaci. Wszystko to zostaje zapisane w umowie o współpracy. Następnie, na podstawie wskazanych cech i umiejętności, przeprowadzana jest selekcja z ogromnej, wciąż aktualizowanej bazy pracowników.

Każdy kandydat jest dokładnie sprawdzany. Mowa tu przede wszystkim o jego wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, dyspozycyjności, a także kompetencjach językowych. Wykorzystanie nowoczesnych technik rekrutacyjnych pozwala Gastamo stworzyć pakiet pracowników, którzy mają szansę spełnić wymagania pracodawcy. Co ważne, agencja oferuje swoje usługi niezależnie od liczby poszukiwanych osób.

W przypadku zdecydowania się na przedstawionych kandydatów, dochodzi do wymiany danych kontaktowych w celu ustalenia szczegółów. Gastamo Job Sevice zapewnia możliwość wymiany pracownika w przeciągu sześciu miesięcy od jego zatrudnienia. Odbywa się to bez dodatkowych opłat, dzięki czemu pracodawca może liczyć na gwarancję zadowolenia.

Skorzystanie z usług polskiej agencji pracy pozwoli w sposób szybki i sprawny znaleźć odpowiednich kandydatów, pasujących do profilu firmy, jak również do wymagań stawianych na wybranym stanowisku. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze przeznaczane na pracę własnego zespołu HR. Wszystko to sprawia, że warto pomyśleć o nawiązaniu współpracy z polską agencją pracy.