O pracy w polskich oddziałach Amazona wiele mówi się w prasie i sieci. Amerykański gigant oferuje pracownikom między innymi atrakcyjne zarobki oraz pełny pakiet udogodnień. Na jakich stanowiskach zainteresowani mogą szukać pracy?

W czerwcu bieżącego roku Amazon ogłosił, że od lipca podnosi pensje swoich pracowników. Podwyżki dotyczą przede wszystkim nowozatrudnionych osób w centrach logistycznych. Już na starcie mogą oni liczyć na 20 złotych brutto za godzinę, przy zmianie trwającej 10 godzin. Płace podniesione zostały także dla kierowników zespołów, którzy od lipca zarabiają 25 złotych brutto za godzinę.

To jednak nie koniec, ponieważ firma przewidziała również premie, które są przyznawane za produktywność całego zespołu, a także za indywidualną frekwencję. Warto podkreślić, że podwyżki są wynikiem działań związków zawodowych.

Kolejną zachętą do aplikowania na wybrane stanowiska jest to, że firma cały czas poszukuje pracowników. Oferty dotyczą takich miast jak Bolesławiec, Gdańsk, Katowice, Łódź, Poznań, Sosnowiec, Szczecin, Warszawa oraz Wrocław. Jakie konkretnie etaty są obecnie wolne?

Pracownik magazynowy

Oferty dotyczą centrów logistycznych znajdujących się w całej Polsce. Obecnie na wolne stanowiska mogą liczyć mieszkańcy Poznania, Wrocławia, Katowic, Szczecina, Łodzi i Okmianów koło Bolesławca. Praca polega między innymi na wyszukiwaniu produktów na magazynie przy użyciu specjalnego skanera, a także przewożenie ich wózkami widłowymi, prowadzonymi bądź paletowymi.

Do tego dochodzi również odbiór zamówień oraz pakowanie i wysyłanie wszystkich zamówionych przez klientów produktów. Jakie wymagania stawia obecnie Amazon przed kandydatami na stanowisko pracownika magazynowego? Konieczne jest ukończenie 18 lat, gotowość do pracy w systemie zmianowym i w nadgodzinach, zdolność podnoszenia ciężarów do 15 kilogramów i pracy „na nogach” przez 10-12 godzin, a także umiejętności pozwalające na obsługę sprzętu zmechanizowanego (np. wózków widłowych).

Jak już zostało wspominane, najnowsze stawki dla pracowników centrów logistycznych wynoszą 20 złotych brutto za godzinę. Do tego dochodzą bonusy, opieka medyczna, ubezpieczenie i transport do pracy. Amazon przyjmuje zarówno na cały etat, jak i na pół etatu.

Praca przy realizacji zamówień i zarządzaniu działalnością operacyjną dotyczy także innych stanowisk. Mowa tu przede wszystkim o stanowiskach managerskich i liderach zespołów, którzy mogą liczyć na 25 złotych brutto za godzinę. Obowiązki na tych stanowiskach dotyczą między innymi koordynowania pracy zespołu, dbałości o wysoką jakość usług, a także współpracy z innymi stanowiskami. Amazon, po okresie próbnym, często oferuje umowy na czas nieokreślony, wraz z różnego rodzaju bonusami.

Praca przy badaniach naukowych

Firma oferuje również stanowiska specjalistyczne – mowa tu między innymi o naukowcach maszynowych, którzy są poszukiwani między innymi w Gdańsku. Ich praca polega na rozwijaniu systemu Alexa, wprowadzaniu nowych funkcji, a także dostosowywaniu syntezatora mowy do wymagań stawianych przez klientów.

W centrum rozwoju nacisk kładzie się na dostarczanie wysokiej jakości technologii, która ulepszy komunikację oraz wrażenia użytkownika. Stąd też w Gdańsku poszukiwani są specjaliści na stanowiska związane z projektowaniem oprogramowania, zarządzaniem bazami danych, IT i wsparciem technicznym oraz badaniami naukowymi.

Operator wózka widłowego

W centrach realizacji zleceń Amazona poszukiwane są również osoby na stanowisko operatora wózka widłowego. Od kandydatów wymaga się między innymi bardzo dobrej umiejętności zarządzania czasem. To istotna kwestia, gdyż firmie zależy na terminowej realizacji zamówień. Pracownik powinien również charakteryzować się wysoką estetyką pracy i dbałością o szczegóły, co jest wyrazem troski o dobro klienta.

Do obowiązków operatora wózka widłowego będzie należeć wyszukiwanie produktów przy użyciu skanera oraz ich przewożenie za pomocą sprzętu. Na tym jednak nie koniec. Również i pakowanie oraz wysyłanie towarów czy też odbieranie produktów to powinności zatrudnionego na tym stanowisku. W zamian może on liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie – 20 zł/h i comiesięczną premię do 15%.

Jaka jeszcze praca dostępna jest w Amazon?

Do swych centrów logistycznych Amazon poszukuje zarówno pracowników magazynowych, jak i absolwentów studiów czy też doświadczonych profesjonalistów. Oprócz wyżej wymienionych stanowisk na posadę można liczyć w wielu działach, w tym:

  • administrowaniu bazami danych,
  • analizie biznesowej,
  • finansach i rachunkowości,
  • marketingu i PR,
  • obsłudze prawnej,
  • logistyce,
  • dziale personalnym.

Co więcej, w okresach okołoświątecznych w centrach Amazona można znaleźć dodatkową pracę. Z tej opcji chętnie korzystają studenci.

Amazon to jedna z najszybciej rozwijających się firm na świecie. Nic więc dziwnego, że zgłasza wysokie zapotrzebowanie na pracowników. Zatrudnienie mogą w niej znaleźć nie tylko pracownicy magazynowi, ale i wysokiej klasy specjaliści.