Szukasz dobrego pracownika na stałe? A może chcesz zatrudnić kogoś tymczasowo? Gastamo to agencja pracy z Polski, która oferuje dostęp do wykwalifikowanego personelu. Z nami na pewno wybierzesz odpowiednią osobę.

Gastamo – polska agencja wysyła pracowników do Niemiec i Austrii

Niemcy od lat stanowią najchętniej wybierany przez Polaków kierunek emigracji zarobkowej. Wyższe niż w Polsce wynagrodzenie, atrakcyjne warunki pracy i szerokie możliwości rozwoju to podstawowe czynniki, które zachęcają polskich pracowników do poszukiwania zatrudnienia w Niemczech.

Niemieccy pracodawcy z kolei chętnie oferują pracę Polakom z uwagi na ich praktyczne umiejętności, bogate doświadczenie i chęć do pracy. Żeby znaleźć odpowiedniego pracownika, mogą oni skorzystać z oferty Gastamo. To polska agencja pracy, która dla przedsiębiorców z Niemiec i Austrii pozyskuje pracowników z Polski.

Zgłaszają się do nas zarówno pracodawcy, jak i pracownicy z różnych sektorów gospodarki, w tym z gastronomii i hotelarstwa, opieki medycznej, inżynierii oraz przemysłu. Naszym niemieckim klientom oferujemy najlepszy personel, pracownikom z Polski zaś atrakcyjne warunki pracy. Pomagamy również w załatwieniu wszelkich formalności związanych z zatrudnieniem pracownika i jego pobytem na terenie Niemiec.

Pracownicy z Polski do gastronomii w Niemczech

Branża gastronomiczna w Niemczech przeżywa rozkwit. Na zainteresowanych zatrudnieniem w tym sektorze czeka prawie 20 tys. miejsc pracy, głównie na stanowiskach personelu pomocniczego. Taki brak wykwalifikowanego personelu może dawać się niemieckim restauratorom we znaki. Nic więc dziwnego, że coraz częściej decydują się oni na zatrudnienie obcokrajowców.

Często pierwszym wyborem są pracownicy z Polski. Spełniają oni bowiem wymagania niemieckich pracodawców – dysponują odpowiednimi kwalifikacjami, doświadczeniem w zawodzie oraz dobrą lub komunikatywną znajomością języka niemieckiego. Nie brak im również zapału do pracy i chęci do nauki.

Współpracując z Gastamo Job Service, niemiecki przedsiębiorca zyskuje dostęp do wielu wykwalifikowanych pracowników z sektora gastronomii. Chętnych do podjęcia pracy w Niemczech nie brakuje w Polsce. Nasi kelnerzy, barmani, kucharze i pomocnicy kuchenni nie boją się wyzwań. Z ochotą zatrudnią się w miejscu, które oferuje lepsze zarobki.

Pracownicy z Polski do hotelarstwa w Niemczech

Hotelarstwo to kolejna branża w Niemczech notująca dynamiczny rozwój. Duże zapotrzebowanie na pracowników z sektora występuje zwłaszcza w miastach, które są tłumnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Do obsłużenia liczby gości liczonej w milionach potrzeba tysięcy pracowników – od pokojówek, poprzez recepcjonistki, kucharzów i kelnerów, na menadżerach oraz kierownikach hoteli kończąc.

Niemieccy pracodawcy mogą znaleźć osoby z odpowiednimi kwalifikacjami w Polsce, korzystając z pośrednictwa Gastamo. To agencja pracy z Polski, która pomoże w rozwiązaniu problemów kadrowych. Niezależnie od tego, czy przedsiębiorca z Niemiec szuka pracowników na stałe, czy tylko na sezon, w Gastamo znajdzie właściwy personel.

Od kandydatów na stanowiska w niemieckim hotelarstwie najczęściej wymaga się doświadczenia oraz minimum komunikatywnej lub dobrej znajomości przynajmniej jednego z dwóch języków – niemieckiego i angielskiego. Co ważne, im lepszy standard hotelu, tym więcej oczekuje się od potencjalnych pracowników.

Pracownicy z Polski – opieka medyczna w Niemczech

Opieka medyczna to kolejny sektor, w którym polscy pracownicy pracujący w niemieckich firmach mają spory udział. Od kandydata na stanowisko opiekuna medycznego najczęściej wymaga się komunikatywnej znajomości języka niemieckiego, wykształcenia zawodowego i udokumentowanego doświadczenia. Przyszły pracownik powinien wykazywać się również określonymi cechami charakteru, takimi jak opiekuńczość, cierpliwość, empatia czy też pogodne usposobienie. W agencji pracy Gastamo dysponujemy takimi kandydatami.

Zatrudniając pracownika z Polski, niemiecki pracodawca zyskuje dobrze wykształconego opiekuna medycznego, który jest zmotywowany do pracy. W zamian zatrudniony może liczyć na atrakcyjne warunki pracy i dobre wynagrodzenie.

Bywa, że od kandydata na stanowisko opiekuna medycznego wymaga się również posiadania prawo jazdy kat. B. Ułatwia to codzienne dojazdy do pracy. W Gastamo odpowiednio selekcjonujemy potencjalnych pracowników, tak aby w jak najlepszy sposób odpowiadali potrzebom pracodawców.

Pracownicy z Polski – przemysł i fabryki w Niemczech

Prężnie rozwijający się niemiecki sektor produkcyjny i przemysłowy również zgłasza wysoki popyt na personel. W Gastamo oferujemy szeroki dostęp do specjalistów. To wykwalifikowani polscy pracownicy dla firm niemieckich i austriackich, którzy dysponują odpowiednim wykształceniem, bogatym doświadczeniem oraz znajomością języka niemieckiego. Są przy tym bardzo zmotywowani do pracy. Stale poszukują nowych ścieżek rozwoju, wzbogacając nie tylko własne umiejętności, ale i przedsiębiorstwo, dla którego pracują.

Szansę na pracę w niemieckiej fabryce mają również osoby bez kwalifikacji i znajomości języka niemieckiego. Muszą jednak być zaangażowane w swoją pracę i wykazywać chęć do nauki i ustawicznego poszerzania swoich kompetencji. Bywa, że niemieccy pracodawcy nagradzają pilnego pracownika kursem językowym. Często organizują także szkolenia zawodowe.

Praca w niemieckiej fabryce to wymagające zadanie. Personel z Polski radzi sobie z nią bardzo dobrze, gwarantując pracodawcy profesjonalne podejście do wykonywanych obowiązków.

Pracownicy z Polski – mechanika i inżynieria w Niemczech

Brak rąk do pracy, dotyczący zwłaszcza wysokiej klasy specjalistów, to problem, z którym boryka się coraz więcej niemieckich przedsiębiorstw. Bez odpowiedniej liczby pracowników rozwój gospodarczy Niemiec stoi pod znakiem zapytania. Nic więc dziwnego, że nasi zachodni sąsiedzi szukają pracowników w Polsce, którzy uzupełnią ich braki. Pomoc w znalezieniu odpowiednich kandydatów oferuje polska agencja pracy Gastamo.

Od pracowników na stanowiska w sektorze mechaniki i inżynierii oczekuje się udokumentowanego wykształcenia kierunkowego, doświadczenia oraz minimum komunikatywnej znajomości języka niemieckiego. Polscy specjaliści dla firm niemieckich i austriackich od Gastamo spełniają powyższe wymagania. Są przy tym zmotywowani i wykazują dużą chęć do pracy.

Atrakcyjne wynagrodzenie, większe możliwości rozwoju oraz zabezpieczenie socjalne to podstawowe kwestie, które zachęcają fachowców z Polski do przyjęcia ofert pracy w Niemczech. Gastamo Job Service łączy polskich pracowników z niemieckimi pracodawcami, co jest źródłem obopólnych korzyści.